Ese Malta İletisim

Super Bowl reklam veya reklam ayırt edici özelliklerinden biri, bir yaratıcı bakış açısıyla profesyonellik olağanüstü yüksek düzeyde üretilen olmasıdır. Super Bowl reklamları çevrimiçi ve çevrimdışı ilgi önemli miktarda üretmek (ve son derece maçtan önce ve sonra haber medyada kamuya) bilerek, reklamverenler bu olay için reklamların oluşturulması özel çaba.

Super Bowl reklam her yıl aldığı büyük ilgi rağmen, küçük bir araştırma bu akademik araştırma merkezi tema olarak Super Bowl reklamları inceler var. Bu çalışma dokuz yıl (2001-2009) boyunca Super Bowl reklam yayınları istihdam yaratıcı stratejiler inceler ve mesaj stratejileri üzerinde özellikle duruluyor. Bu çalışma (reklam önceki araştırmalarda kurulan teorik-odaklı tipolojileri dayanarak) Bu reklamlar ‘mesajı stratejilerini inceler ve düşük katılımı ürün kategorileri karşı yüksek- genelinde bunlara karşılık gelen ticari likeability önlemleri karşılaştırır.

407 Super Bowl reklamları toplam içerik analiz edildi iki aşamada. genel mesaj stratejileri daha sonra özel mesaj stratejileri incelendi, ilk incelendi. Sonuçlar ortalama, dönüşümsel stratejiler reklamlar (örneğin marka imajı ve kullanım fırsat) daha (örneğin karşılaştırmalı, benzersiz satış önermesi ve önleyici) bilgilendirme stratejileri ile reklamlardan daha sevdim edildi önerdi. Ayrıca bilgilendirme reklamların oranı artmış ise dönüşümcü reklamların oranı, dokuz yıldır azalma olduğunu ortaya çıktı.