Dünya Savaşı Berlin

Lilly Wüst ve Felice Schragenheim arasında yasak aşk ilişkisi filmleri yapıldı. Ayar: Dünya Savaşı Berlin. Lilly, bir Alman subay ve dört çocuk annesi eşi, Felice, bir kalkınan gazeteci ve bir Yahudi bir araya geldi. Bombalar Berlin’in ve Lilly kocası uzakta önünde oldu aşağı yağdı iken, kadınların ev kurmak. İlk başta, Wust, bir Nazi sempatizanı, sevgilisi Yahudi olduğunu bilmiyordum. O öğrendim, o Schragenheim onu ​​bahane uydurmak yardımcı ve aynı zamanda diğer birçok Yahudi kadınları korumalı. çabaları boşa vardı; Felice sonunda Theresienstadt’a sınırdışı ve büyük olasılıkla bir zorunlu ölüm yürüyüşü sırasında öldü. Savaştan sonra, Lilly onun dönüşü için boşuna bekledi.

Sevgilisi ölü ilan edildi Neredeyse 50 yıl sonra, Wust onların ilişki hikayesini ortaya ve Erica Fischer, Alman yazar ile hacimli yazışma paylaştı. Onun 1994 kitap Aimee & Jaguar Almanya’da hemen best-seller oldu ve o zamandan beri 11 dil ve iki film çevrilmiştir: İlk Aşk Hikayesi, görkemli Alman drama artık doğrudan ve başlık olarak unfussy ve bir 1997 BBC belgeselinde Aimee & Jaguar. gey ve lezbiyen festivallerde geçen yılki Berlin Film Festivali’nde oyunculuk ödülleri kazanan ve bir favori Amerika’da, Aimee tiyatrolar yolunda bu ay yapar.

Soykırım ile ayrılmış yasadışı aşıkların gerçek hikayesinden daha zorlayıcı ne olabilir?Peki, kurgu çıkıyor gibi. Bilge onun yıllar ötesine duyarlı Fransız yönetmen emin ellerde Ya da en azından kurgu. Onun adı Emmanuel Finkiel ve onun ilk uzun metrajlı, Voyages, yavaş yavaş festivalleri, üniversiteler, ve sanat evleri turne edilir. Bu en azından geniş Aimee & Jaguar gibi bir izleyici hak ediyor ama yerleşik gey ve lezbiyen seyirci olmadan zor bir zaman olabilir. Bu bir utanç olurdu. En iyi İran sineması, ya Finkiel akıl hocası Krysztof Kieslowski çalışmaları gibi, Voyages, meditative insani ve yürek olduğunu. Bu ciddi Holokost, diasporanın dövme acımasız karışıklıkları nedeniyle gayri kabili rücu kırılmaları alır. Yine de seyirci kendi karakterleri tam olarak tanıyamaz umut bir ölçü verir.