Direniş Anlatıları

Hikaye “Gorilla, My Love” ilk Bambara en pathbreaking, samimi ve kışkırtıcı siyah feminist antolojisi Siyah Kadın yayınlanmasından bir yıl sonra Kasım, 1971, yılında Redbook Dergisi’nde çıktı. Hikaye kendisi Bambara ilk çocuk-rivayet kısa öykü, “Sweet Home” Vendome dergisinde çıkan 1959, geri kalma, ancak, bir soyağacının var.Bambara ortalarında yetmişli Beverly Guy-Sheftall ile röportaj zaman, (1) o hikayeler altmışlı boyunca görünen olmuştu ve nihayet başarı kanatlarında kadar toplanan onu çok yönlü ve güçlenmiş kız anlatıcılar, umutları söylediği Siyah Kadın ve 1972 yılında, Gorilla başlıklı bir koleksiyon My Love yayınlandı:

Belirli Ben çok takdir olduğum ruhları türlü zor insanlar, ama çok merhametli vardır.Siz herhangi bir şehirde, herhangi bir mahallede beni koymak, ve ben bu tür doğru çekilmek eğiliminde olacaktır. “Gorilla” (hikâye yanı sıra bu toplama) olarak çocuk hayatta olan kişinin bir tür, ve onun hayatta kalma muzaffer var. (233)

Gorilla on beş hikayeleri dört Tüm ama, My Love, bir çocuk veya ergen kahramanı bilinci çerçeveli; Bunların, on (2) ilk kişi dile getirilmektedir – ile tekil “Ben” bir zımni “biz” toplumun enerjisini ve gücünü çizim.

Sonra, o daha Bambara en alıngan kızlar tarafından meydan okuyan direniş tür eylemlerin bir on yıl daha gücüne sürme olduğunda Hazel fırtınalar yöneticinin ofisi.Bambara ona “çocuk” olarak adlandırdığı – hikaye ve tüm koleksiyonu. Ama aslında bütün toplama birleştirici herhangi yavan anlamda hiçbir tekil anlatı “çocuk” var.”Ben” seslerin bazıları şunlardır ergenler; başlık hikaye kendini Hazel dahil olmak üzere diğerleri oldukça genç çocuklar, – gurur geri Pekan-toplama seferinden yolda dedesinin araba navigasyon olmak. …