Colombo Üniversitesi

Sri Lanka eski kampüs, Kolombo Üniversitesi şehrin kalbinde Başbakan arazi elli dönüm üzerinde işgal yayılan karmaşık.

Bugün, kendi dönemi mimarisi ile “College House” (üniversite idari merkezi), kentte bilinen bir dönüm noktası olduğunu.

“Bilgelik ileri her yerde parlıyor” anlamına sloganı “buddhih Sarvatra Bhrajate” doğrultusunda, Kolombo Üniversitesi çalışmanın tüm alanlarında akademik mükemmelliği sağlamak için çaba göstermektedir.Üniversitesi Tıp ve Fen Fakülteleri, sadece Sri Lanka üniversite sisteminde eski ama Fakülte ve kaynaklar açısından tartışmasız de en iyisidir.

Öğrenci yaşam kampüsünde sunulan ders dışı etkinlikler bir bolluk ile geliştirilmiştir. güzel oyun ve modern spor salonu sporcular ve kadınlar istismar ve sonuna kadar onların yeteneklerini geliştirme fırsatı sunuyoruz.

Bu arada Yeni Sanatları Tiyatro genellikle öğrenci nüfusunun dramatik / müzikal yeteneklerini ışık tutuyor için arenadır.

Üniversitenin konumu öğrenci nüfusunu tanıyor uluslararası bilgi / kaynak merkezleri, kütüphaneler, tiyatrolar, spor kompleksleri vb kolay erişim bir “metropol üniversitenin” tüm avantajları

Bugün, 115 yılı aşkın bir gurur geçmişi olan Colombo Üniversitesi “Modern ve görünüm ve karakter uluslararası metropol üniversite,” pozisyonunu koruyarak meydan karşılamak için çaba içinde devam etmektedir.