Clubclass malta

Çeşitli boyutlarda sekiz Clubclass malta dil okulu geyik sadece ön pencere dışında maymun çim kış açelyalar ve saçak otlatma vardır. Birkaç genç geviş bazen pencere perde darbeleme, bir püskü ormangülü çekiştirerek, evin yanındaki sağa yukarı vardır. Köpek keskin havlayan, aşağıdaki koridorda dışarı saygısız olmasına rağmen, kızgınlıkla, sürünün korkmuyor.

Benim gibi, sadece isteksizce, zarif ve geçici, kapalı taşınmadan önce geyik eğlendirmek gibi görünüyor, onu tasma köpek dışarı alınır ve onlara doğru koştu, onu lunges olsa ve ağlıyor ettik.
Bazen bir geyik arar ve placidly yanıp ve beslenmesini devam başını indirmeden önce plaka camından bana bakar. Dört ayaklı organlarının bu posse arkasında kızımın arkadaşlarından birinin araba cesur sürüklenme içine sıkışmış karlı bahçesinde, bir kör streç. Yol tuzu ve slush ile püskürtmeli arka çamurluk, günü, tanıdık bir tampon etiket olduğunu: bir arada.

Bir süre önce, bu bir geyik görmek şöyle dursun, bir bütün, özellikle güpegündüz, bahçesinde, onlardan sürdü nadir olurdu. Ben Albemarle County, Va. üzerinde yaşadığımız yol, büyük çalışma grupları ve ormanda uzun menziller ile kaplı eski bir süt byway olması için kullanılır. Eski evlerin birkaç hala üzerinde de 100 yıl önce inşa bizim onlardan biri, standı. 18 – iki şeritli işlek Charlottesville kente girdiği hemen önce bizim yolda bir eğri, at, ben bir “Connecticut an” dediğimiz var inci bir tarafta veya Anglo değirmen ve dere, bir oto-kaportacı Diğer.

Sincap, tavşan, groundhogs, rakun, besleyici kuşlar bir dizi – – bodur ve ormanlık olanlar eski expanses biz her zamanki “banliyö” fauna ile çim paylaştı rağmen anlamına geliyordu büyük yaban hayatı canlıları (ayılar, tilkiler, bobcats, geyik) vardı onların Kendi doğal yaşam. Yolda komşu, uzun zamandır ikamet, çarpık kendisi ve eşi kış aylarında tuz yalıyor ormanda dışarı utangaç geyik cazibesine denemek için kullanılır nasıl hatırlıyor. Şimdi, son on yılda köklü ağaçlar yerlerinden etmekle ve çiftliklerin yıkıldı ve çalıların büyük kısmen şeyler büyümeye girişimi Treesdale ve Dunlora Orman, bizler gibi ironik isimleri ile her yerde konağında gelişmeler için yol yapmak için Bizim metre koyunda geyik tutmaya çalışıyorum çok fazla zaman harcamak.

Ve dilin yazılı ve sözlü eylemler izliyorsunuzdur meşgul onu uyanık ve rüya hayatının çok harcıyor, bir şair ve profesör olarak, ben yıllardır benim bir meslektaşım gerekli dediği kutsal bulduk “öteki sanat.” Benim için, “diğer sanat” bahçe olduğunu. Ben bitkilerin özellikle yetenekli ya da iddialı yetiştiricisi değilim, ama çiftçilerin nesiller soyundan olarak, ben, kazma, ekim, dikim ve işler hayatımın diğer talepleriyle bir meditatif kontrpuan olarak büyümeye yardımcı sözel olmayan zevkler bulabilirsiniz.

Samuel Beckett, “iyi fail” dedi, ve – – bahçeleri bu esneklik, sabır ve başarısız istekli bilen herkes anlaşma parçasıdır. Hava, tohum ve bitki stoku, mantarlar, dikkat dağıtıcı ve Roethke ünlü villanelle koymak gibi evet, böcekler ve tüm şekil ve boyutlarda varmints Büyük Doğa yapmak için başka bir şey vardır “o” Waking, “bize hatırlatmak cilveleri / Senin ve benim için. ”

Yine, geyik sürüsü “işgal” yaklaşık beş yıl önce sürpriz bir sabah götürdü. Tabii, ben avlunun marjları üzerinde zaman zaman geyik scats görülen, ama ben Mayıs şafak “Buzdağı” çalılar gül kontrol etmek olduğunu gittiğinde benim dehşet hayal ediyorum – sadece bir gün önce açmaya hazır tomurcukları doluydu, Her bir mükemmel beyaz çikolata söz – ve her tomurcuk düzgünce kesilmiş ve yemiş bulundu. Birkaç inci döküntüleri geyik parçaları ile çiğnenmiş malç, çevrili.

ILGILI
Menagerie Daha Fazla
Bu serinin önceki katkıları okuyun.
Bu geyik zaten lale tüm biçti vardı bahar oldu; Daha sonra, onlar geç yaz tırmanma gül geçmeden önce her gün- ve barış-zambak kapalı lop olur. Bobcat idrar (onlar acaba, bu hasat nasıl?) Ve başka bir granüle: sonraki sezonlarda, ben sadece benim bahçe yatak decimating geyik tutmak için, mümkün değildi düşünebildiğim her şeyin, eskrim kısa, yaklaşık çalıştı Oğlum rahatsız edici ramen şehriye karışımı gibi kokuyordu dedi ürün; Sıvı Çit (zaten o gül büyümeye neden sadece onları çürük yumurta bir karışımı gibi kokusu ve kusma var mı?); insan saç yerel salondan süpürüldü; İrlandalı Bahar sabun soyulmuş talaşı; çuval bezi çadır (çıkıyor kolayca kenara çaldı ya da aracılığıyla dolu); ve hatta tutturulmuş on giysi kurutma yaprak kareler. Ben tava beceriyor, beechnuts atma, bakkal torbaları sallayarak, kollarımı sallayarak, sürüleri de çalıştırmak. Benim gibi, sadece isteksizce, zarif ve geçici, kapalı taşınmadan önce geyik eğlendirmek gibi görünüyor, onu tasma köpek dışarı alınır ve onlara doğru koştu, onu lunges olsa ve ağlıyor ettik.

Geçen yaz, benim lilyum ve güllerin tüm kazılıp ve arkadaşlarınıza verdi. Cleome, muhly çim, catmint, kelebek ot, yünlü civanperçemi – Ben aromatikler ve diğer “geyik dayanıklı” bitkilerde koymak. Ben öğrendiklerinizi Ama, sonunda, gerçekten değerli bir incir ağacının (oğlum bir Anneler Günü hediyesi), kabuğu yanı sıra meyve de dahil olmak üzere aç geyik yemek olmaz bir şey değildir, ve geçen yılki Cadılar Bayramı kabak olduğunu , ön sundurma bindirilerek ve evin içinde yiyip.

Ben tamamen bahçe kadar verecek? Muhtemelen değil. Bana oluşur Ben bu birkaç yılda benim pratik yenilemek için umut, bir şair olarak yaş olarak o – daha iyi başarısız, yeni şeyler riske – “. Diğer sanat” Ben de, tandem, benim revize öğreniyorum

Benim benim Clubclass malta bahçesinde bu artık tanıdık, çatal tırnaklı sakinleri ile deneyimler (ve ben onlarla benim nöbetleri dışında bir kaç şiir aldık) benim yeni “öteki sanat” olabilir “teslim” olduğunu düşünüyorum yapmak – ve ben yok Bir terk veya mağlup anlamda “teslim”, ama demek yerine neredeyse rahatladım kabul olarak ne yapamam, ya da olmaz, kontrol – Bir şair ve bir kişi olarak ben hatırlıyorum umuyoruz bir ders, gibi yıl geçmektedir.

Birkaç hafta önce, bir gecede kar yağışı sonrası, ben mutfak pencereden dışarı baktı ve genç ve yaşlı birbirlerine, hala yağıyordu ışık toz çarptığımızı yerde bazı sıçramayı kovalayan yaklaşık 10 geyik gördüm. Ben onlar oynarken fark etti. Ben dünya için onları durdurdu olmazdı.

Lisa Russ Spaar Virginia Üniversitesi’nde İngilizce profesörü ve yaratıcı yazma olduğunu. Deneme bir koleksiyon: “Çağdaş Şiir Açıklamalar, Muse Hide-ve-Seek”: “Şiirler Vanitas, Rough” ve onu en son kitaplar.