Central Lancashire University

University of Central Lancashire (UCLAN) 500 lisans dersleri üzerinde, 40.000 yaklaşan bir öğrenci ve personel topluluğu ile İngiltere’nin en büyük üniversitelerinden biri olan ve yaklaşık 180 lisansüstü programlar öğretti.

İngiltere’nin en yeni şehir – – Preston kalbinde yer alan UCLAN 1992 UCLan’da ve ödül üniversite statüsü ‘Bilgi Difüzyon Enstitüsü’ olarak 1828 yılında kuruldu Batı Cumbria Westlakes daha ileri kampüsü (nükleer ve enerji ile ilgili araştırma programları ); Kuzey Galler (açık öğretim) Llangollen; Lancashire Burnley, ve Kıbrıs’ta bir amaca Uluslararası kampüs, 2012 yılında açılan yeni kampüs.

UCLAN bir üstün öğrenci deneyimi ile öğrencilere sağlamak için kurulmuş bir üne sahiptir. 2012 Ulusal Öğrenci Anketi’nde, UCLAN Farmakoloji, Toksikoloji ve Eczacılık, Fizik Coğrafya ve Çevre Bilimleri, İşletme Araştırmaları Tıp müttefiki Yönetim Araştırmaları ve Konularının için en iyi on memnuniyet dereceleri kazandı.

En son Research Assessment Exercise, 17 UCLan konu alanları 11 alanlar ‘dünya lideri’ araştırma taahhütname için tespit ederken, uluslararası mükemmellik araştırma içeren olarak değerlendirilmiştir.

Son yıllarda UCLan öğretim, öğrenme ve eğlence faaliyetlerini geliştirmek için yeni binalar ve tesisler £ 100 milyon yatırım yapmıştır. 2011 yılında açılan yeni tesisler 13.000.000 £ Sir Tom Finney Spor Merkezi ve JB Firth bina, üniversitenin ünlü adli bilim, kimya ve yangın dersleri evine bir 12.500.000 £ odası bulunur.

Diş Hekimliği ilk Okulu bir yüzyılı aşkın süredir İngiltere’de açmak ve 100 yıldır İngiltere’de açmak için sadece ikinci – Diğer dönüm noktası tesisleri 2007 yılında Diş Hekimliği yeni Okulu açılması yer alıyor.

Üniversite dijital medya ve sahne sanatları öğrencileri ve iş inkübatör tesisleri için state-of-the-art tesisleri içeren bir ‘Medya Fabrikası’, içinde 15.000.000 £ üzerinde yatırım yapmıştır. Üniversite akademik portföyünde amaçları öğretmek için kullanılan Avrupa’nın en büyük 3D ders tiyatro sahiptir.

Tüm bu tesislerin amacı yenilik, araştırma bilgilendirilmiş öğretim ve gerçek dünya pratiklik ile birlikte akademik mükemmellik bir arada arıyoruz kökenden geniş bir yelpazede öğrenci çekmek için.

2012 yılında, UCLAN için, yurtdışında eğitim için bir global deneyimi, ya da fırsat garantisi ile birlikte ‘UCLan Advantage’, bunu talep tüm öğrenciler için yapılandırılmış iş deneyim fırsatları garantisi içeren öğrenciler için faydaları paketi başlattı Her ilgilenen öğrenci.

Uluslararası işbirliği UCLan’ın taahhüdü Çin’in, Vietnam, Pakistan, Nijerya ve Hindistan’da ofisleri geliştirmek gördü. Çin’de, Üniversite 20 yıldır güçlü akademik ortaklıklar kurmuştur. UCLAN 120’den fazla ülkeden gelen öğrencileri ve dünya genelinde yaklaşık 125 ortaklıkları bulunmaktadır. UCLan’ın 36.000 öğrenci 6000 üzerinde ortaklık anlaşmaları yoluyla sunulan dersler vardır.

UCLAN mezun olduklarında öğrencilerine küresel pazarda rekabet sağlamak için çalışıyor ve onların derecesi parçası olarak yurtdışında eğitim fırsatları sağlar. UCLan’ın Seyahat burs işe yerleştirme veya çalışma süresi bir yurtdışı deneyimi için istekli UCLAN öğrencileri tarafından alınmıştır. Geleceğin küresel vatandaşları Arjantin, Peru, Güney Afrika ve Vietnam gibi uzak mesafelere yerlere seyahat ettim. Tüm öğrenciler de Arapça, Çince, Japonca ve Rusça olmak üzere dünya dilleri, bir dizi çalışma fırsatı sunulmaktadır.

Kilimanjaro eteklerinde, Güney Kenya’da bir kar amacı gütmeyen, toplum inşa tesisi – Adli ve Soruşturma Bilimleri Fakültesi Maasai Merkezine sahip güçlü bir ortaklık geliştirdik gurur duymaktadır. Her yıl, UCLAN öğrencileri Masai sosyo-ekonomik sistemlerin ve kültürel değişime yaban hayatı yönetimi temalar geniş bir yelpazede düşünün Maasai Merkezi’ne gezisine çalışır.

Araştırma mükemmellik bağlılık, biz her şeyi destekler. UCLan’da liderliğindeki bir uluslararası ekip son zamanlarda evrendeki bilinen en büyük yapı keşfetti ve ilk bir dünyada, uzay ajansın yeni güneş gözlem uydusu tarafından üretilen görüntüleri paylaşmak sonuçta, mağaza, araştırmak yönetmek ve NASA ile yakın çalıştı – Güneş Dinamikleri Gözlemevi.

Özellikle etkileyici UCLan araştırma gerçek dünya etkisidir. Örneğin, suçluları yakalamak için dünya çapında polis güçleri tarafından kullanılan Dr Charlie Frowd en EvoFIT yazılım sistemi, son UK Trade Üniversite Mükemmellik Yarışması kategorisini ve Yatırım olay Techworld kazandı ve aynı zamanda kategorisinde ‘Yılın Araştırma Projesi’ kapsamında aday oldu 2011 Times Higher Education ödüllerinde.

Üniversite aynı zamanda bir takım nano teknoloji dünya lideri bir araştırma yürütüyor Çin’in Shenzhen Sanal University Park, bir üs açtı. UCLan, modern fizik araştırmaları için mükemmel bir temel sağlar paralel işleme süper satın aldı. Nano-yapılı yumuşak malzemeler ve biyolojik ilham malzemeler – Malzeme Bilimi Merkezi’nin bir parçası olarak, Hesaplamalı Fizik Lab, yeni bir teknolojik alanda odaklanır.

2012 Yükseköğretim İş ve Toplum Etkileşimi Anketi ülkenin en girişimci ve iş dostu üniversitelerinden biri olarak kabul UCLAN. Üniversite öğrencisi start-up işletmeler oluşturmak için İngiltere’de North West üst ve üçüncü geldi.

Üniversitenin ‘futures’ merkez öğrencilerin istihdam ve işletme becerilerini artırma amaçlı hizmetleri bir dizi bir araya getiriyor. UCLan’ın derslerin çoğu profesyonel ve yasal organları tarafından akredite ve canlı projeler, iş deneyimi ve işyeri öğrenme gibi istihdam özellikleri içerir. Öğrenciler kısa vadeli staj ve uzun vadeli çalışma yürütmesi süre BAE Systems, Sony Computer Entertainment Europe, Cisco, NHS, BNFL ve NASA dahil olmak üzere işverenlerin büyük bir aralığı ile yakın bağlantıları sonucunda sanayi ziyaretçiler kariyer geliştirme faaliyeti katkıda yerleşimler gerekli iş deneyimi kazanmak ve istihdam becerilerini geliştirmek için.

Spor UCLan’da de hayatında önemli bir rol oynar ve Üniversite resmen Londra 2012 Olimpiyat Oyunları için hazırlık 15 Pasifik ülkelerinden gelen sporcular için bir eğitim kampı olarak seçildi. UCLan ayrıca 2012 Kurumsal Oyunlar için bir konak mekan oldu ve 2013 yılında Rugby Ligi Dünya Kupası için resmi bir eğitim yeri olarak hareket etmek tek İngiltere Üniversitesi olarak seçildi.