Çağdaş Çin Sinemacılar Röportajları

“.. Ben her zaman pişirme film yapımı karşılaştırmak Çekim yiyecek satın alma gibi is malzemeler her türlü ve almak daha iyi malzemeler, istediğiniz filmi yapma şansı daha var satın.” – Ang Lee, gelen Görüntüler konuşan

Görüntüler konuşan Çin ve uluslararası sinema yüzü değişti yöneticileri ile görüşmeler ilgi çekici ve nadir koleksiyon sunuyor. (Ang Lee gibi yönetmenler Michael Berry tartışmalar Tiger, Hidden Dragon Crouching ), Zhang Yimou ( Kahraman ), Chen Kaige (Farewell My Cariye ), Stanley Kwan ( Lan Yu ), Tsai Ming Liang-( Vive l’Amour ), Edward Yang ( Yi Yi ) ve Hou Hsiao-Hsien ( Shanghai Çiçek ) çağdaş Çin sinemasının eklektik ve geniş kapsamlı bir portresini sunuyor.

Her yönetmenin kendine özgü vizyonu yakalamak görüşmelerde, denekler, bir fikir ve işlerini, film, estetik, sansür ve stüdyoları ile savaşları, ticari ve sanat filmin karışarak şeklindeki etkilerini, ve Çin sinemasının geleceği onların biçimlendirici yıllar tartışmak ulusötesi bağlam. Koleksiyona Berry giriş daha geniş bir tarihsel ve kültürel bağlamda yönetmenleri ve onların çalışmalarını yerleştirerek, yirminci yüzyılın ikinci yarısında Çin sinemasının bir bakış sağlar.