Bosna üniversitesi iletisim

Hiperaktivite.   DEHB öğrenciler bazen “tahrik” gibi görünüyor sürekli hareket halinde olmak. Bu geleneksel sınıf ortamında başa çıkmak zor olabilir. Ev eğitimci için öğrencinin hareket herkesten rahatsız etmez, çünkü daha kolaydır. Öğrenci çarpım tablosunu okuyarak ise tek ayak üzerinde odanın etrafında atlama ihtiyacı varsa o zaman izin verir. Her iki aşırı enerji yakmak ve belleğe şeyler işlemek için bu öğrenciyi sağlar çünkü bazen aynı anda hareket ve öğrenme eylemi çok yararlı bir araç olabilir.

Senin DEHB Öğrenci fazla enerjiyi boşaltmak yardımcı olmak için kullanılabilecek çeşitli teknikler vardır. Bir aile öğrenci bir koltuk yerine sandalye gibi bir egzersiz topu kullanmak için izin verdi. Öğrenci hafifçe topa sıçrama veya ileri geri üzerinde rock izin verildi. Hatta nispeten hala hala küçük denge ayarlamaları yapmak için gerekli öğrenci oturan ve bu onu aşırı enerjinin bazılarını kullanmak için izin ne zaman.

Yapmak için başka bir şey meşgul öğrencinin ellerini tutmak. Geleneksel bilgelik o karalamalar veya modelleme kil kullanılarak ama gerçekte DEHB öğrencilerin birden fazla yapmak için izin verilmesi bir anda birden fazla şey yapmak ve hatta yararlanmak mümkün gibi görünüyor olduğunu eğer öğrenci dikkat olmadığını söylüyor Bir seferde bir şey.