Bosna para birimi

Tartışma reçeteli ilaç üreticileri tarafından yeterli uyarılar için en iyi yasal standardı belirleyen üzerinde duruluyor. Genellikle en iyi yasal kural otomatik olarak hastaları bilgilendirmek için en iyi sistem kapsayacak olacağı varsayılmıştır. Nihai hedef madde bağlantılı hasarı önlemektir. uyarı için yasal kural keşfetmek ve hastaların bilgilendirilmesi için en iyi sistem bulma iştiraki hedefleri, ancak, birleştirilmiş olması gerekmez. Bu notta, güvenli ve etkili bir reçeteli ilaç tedavisi teşvik en etkili yolu, 1 oluşan bir melez çözüm) ilaç üreticileri için sorumluluk yasal standart olarak öğrenilen aracı doktrini içerir, ve 2) FDA zorunlu sistem olduğunu iddia edecek PPİ tüm reçeteli ilaçlar hastanın doktoruyla aldığı bilgilere ek için.

Bu notun Bölüm I Düzeltilmesine haksız fiilin (Üçüncü) tarafından gerekçeler ve tedavi tartışırken, öğrenilen aracı doktrin açıklayacağım. Bölüm II argümanlar kuralın istisnaları lehine ve daha genel eleştiriler keşfetmek inceleyerek, doktrin eleştirileri tartışacağız. Bölüm III, bir önceki bölümlerde sunulan malzemeyi sentez ve uyuşturucuya bağlı yaralanmaları önlemek için en etkili yolu, FDA tarafından zorunlu kapsamlı bir ÜFE programı tarafından tamamlanmaktadır öğrenilen aracı kural uygulanması yoluyla olduğunu önerecek.

I. ARACI DOKTRİNİ ÖĞRENDİK

A. Yasal Kural

öğrenilen aracı doktrin yıllardır köklü bir yasal kural olmuştur. İlk 1966 yılında mafsallı, kural modern versiyonu kendi ürünleri hakkında doğrudan tüketicilere uyarmak için, genel hukuki görevden reçeteli ilaç üreticileri muaf. …