Bosna hersekte üniversite okumak

Bu çalışma ürün tanıtımı kaynağı olarak gıda etiketi ve reklam kredibilitesi üzerinde duruluyor. Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) gıda ürünlerinin etiketlenmesi düzenleyen ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), gıda ürünleri reklam düzenler çünkü bu büyük ilgi bir konudur. MTK FDA’nın gıda etiketleme yönetmeliklerine (1994 FTC) ile icra politikalarını uyumlu hale getirmek çalışmıştır ederken, sağlık iddiaları düzenlenmesinde bazı önemli farklılıklar vardır. Örneğin, FDA, etiketlerde sadece yedi sağlık iddiaları izin, ancak kanıtlanırsa eğer MTK diğer sağlık iddiaları izin verir.FDA’nın düzenlemeler etiketlerde besin içeriği iddiaları sadece bazı terimlerin kullanılmasına izin ederken Ayrıca, MTK olmayan FDA onaylı eş anlamlılarını izin verir.

(Caudill 1994, 215); Bir araştırmacı “Ancak, bu diferansiyel yanıtı sistematik olarak araştırılmamıştır henüz düzenleyici farklılıklar Örtük tüketiciler onların bilgi almak yere bağlı olarak farklı tepki olduğunu”, yorumladı. Böylece, büyük ilgi bir konu reklam ve ürün etiketlerinde bilgi tüketicilerin işleme mümkün farktır. Tüketicilerin reklam iddiaları (Calfee ve Ringold’a 1988) şüpheci ve gıda etiketleri (; Kamuoyu Araştırma Şirketi 1990 Heimbach ve Stokes 1979) hükümetin talimatlarıyla bilgileri inanmak eğilimi gösteren birçok çalışma vardır. Bu nedenle, tüketicilerin etiketleme daha reklam daha şüpheci olabilir. Ancak, gıda reklam ve gıda etiketleri ön panelindeki sağlık iddialarının güvenilirliğini karşılaştıran çalışma vardır.

Ürün etiketlerinde sağlık iddiaları tüketicilerin işleme Anlamak bazı tüketiciler etiketin arka panelinde görünen “objektif” beslenme bilgilerini okuyun dikkate almalıdır. Bu gerekli beslenme açıklamaları teyit ya da etiketin ön panelinde yapılan sağlık iddiaları disconfirm olabilir. Bu nedenle, gıda etiketleri tüketicilerin tepkiler hangi sağlık iddiaları ve beslenme bilgilere dayanmak derece etkilenir. …