Bilim kurgu televizyon

X Files Fox Ağı’nda, 10 Eylül 1993 tarihinde ilk yayını olan bir bilim kurgu televizyon dizisi oldu. serisi Chris Carter tarafından oluşturulan ve FBI Özel Ajanı Dana Scully olarak FBI Özel Ajanı Fox Mulder ve Gillian Anderson David Duchonvy oynadı 19 Mayıs 2002 tarihinde son bölüm yayını, dokuz yıldır havada oldu. serisi popüler kritik beğeni kazandı ve toplamda 102 aday ile 26 ödül aldı. Altı kıtada 70’den fazla ülkede yayınlandı.

Programda, X Files açıklanamaz ya da paranormal unsurlar var davalar üzerinde çalıştı Federal Soruşturma Bürosu (FBI), özel bir bölüm oldu. Bu spot uzak incelenmiştir gizemli cinayetler bir dizi var istedim J. Edgar Hoover tarafından 1946 yılında kurulmuştur. Belirli bir şüpheli yarı-insan, yarı-hayvan ve Hoover uygunsuz durumda düzenli FBI ajanları meşgul düşündüm. Bu nedenle, yakında UFO ve uzaylı kaçırılma olaylarını araştırmaya başladı yeni bölümü başladı.

Çalışan ilgilendi kimse yoktu X Files, Özel Ajan Mulder lige transfer istedi kadar.Mulder seri katil durumlarda çalışmak için kullanılır ama o hep, çünkü kendi kız kardeşi kaçırıldı gördüm bir çocuk olarak paranormal ilgilenen olmuştu. Mulder, hükümetin halktan UFO tüm gerçekleri ve verileri gizlemek için komplo olduğunu sağlam inancını vardı. Başka bir ajan Mulder göz tutmak görevi verildi ortağı, bilim adamı Dana Scully olarak atandı. Ajan Scully şüpheci iken Ajan Mulder, her şeyi doğaüstü bir gerçek mümin çünkü Birlikte mükemmel bir takım yaptı. Çeşitli durumlarda soruşturma ve delil toplama yaparken, o Mulder’ın teorisine inanmaya başladı, çünkü Scully yakında tarafı değişti.

Programda, hükümet gezegenin kontrolünü almak için uzaylı yaşam formları ile çalışma olmuştu gibi bir komplo olduğunu ortaya çıktı. Onlar yabancılar ile yabancı genetik materyal ve çapraz-üreme insanlar ile onların DNA değiştirerek, onlara çeşitli testler gerçekleştirmek için insanları kaçırarak olmuştu. Hükümet ayrıca, bir maddenin içinden insanları kontrol etmek planlıyordu, itaatkâr köle insanları döndü Kara Yağı, denir.