BIERCE çalışmaları

AMERİKAN İÇ SAVAŞI 1861 yılında patlak ZAMAN, Ambrose Bierce Dokuzuncu Indiana Piyade askere, ve Union Ordusu ile yaptığı hizmet icra ederken, böyle Shiloh, Pickett adlı Mill, Chickamauga ve Kennesaw Dağı gibi büyük savaşlar savaşan bir ayırt rekor satın aldı . Kafasına bir kurşun yara sürdürülmesi sonra hizmet istifa, Bierce sonunda onun savaş deneyimleri onun kurgu ve kurgusal olmayan malzeme bir bolluk ile kendisine verilen yazılı, döndü.

Yarışmalar, geleneksel yazma BIERCE Sivil Savaşı, yerine dövüş makinenin hayvansı, tek araçları erkekler azaltmak savaşın en korkunç ve karanlık yüzleri yakalar gerçekçilik bir bağlılık lehine, Sivil Savaş romantize söylemini miras. BIERCE çalışmaları Birlik ve Konfederasyon askerlerinin oldukça insanı insanlıktan çıkaran tasviri ortaya, zafer ve kahramanlık ile ilgili yanılsamalar tanıttı. Buna karşılık, BIERCE edebi kompozisyonlar dövüş kültür ve düşman ve dost militanları insanlıktan askerleri eğitmek pedagoji meydan. Bu tartışma amacım Bierce onur etik olmayan askeri emir ahlaki direniş yollarla askerleri tarafından muhafaza edilebilir inanıyor nasıl sunmaktır.

Bu konuda bilinçlendirme savaş sivilin anlama ve onun deneyimlerini bir gazinin anlayış arasındaki boşluğu daraltarak yardımcı çünkü askeri bağlamında ahlaki direnişin etik doğru BIERCE yaklaşımı dikkate değerdir. Bir yazar, onun hikayeleri ve otobiyografik hesapları beste BIERCE birincil niyetleri biri olarak asker ve sivillerin savaşa doğru tutun taban tabana zıt algıları vurgulamak oldu.