Biçimlendirme Etkisi Bir Keşif Çalışması

Radicati Araştırma Grubu göre, dünya çapında e-posta kullanıcı sayısı ortalama kullanıcı 34 e-posta göndermiş ve 99 e-postalar her gün (Radicati Grubu, 2007) alınan, 2007 yılında 2011 yılında 2.007-1600000000 1,2 milyar artacak. Beklendiği gibi, e-posta kullanıcıları bu iletileri (Whittaker, 2005) takip aldıkları mesajların hacimce bunalmış duygu ve tutmak şikayet. saraybosna üniversitesi Toplu e-posta mesajları, özellikle işyerinde zaman önemli kaybına neden. Bir tahmine göre, zaman çalışanların önemsiz e-posta silme harcamak şirketler yaklaşık $ 22000000000 yıllık (McAfee, 2003) maliyeti. Önemsiz e-posta silme harcanan zaman miktarı olsa da, gürültü e-posta nedeniyle bilgi soyut kaybı ölçmek için o kadar kolay değildir. Ayrıca, e-posta gönderen açısından, bu iklim mesajı bombardımanı etkili e-posta mesajları inşa özellikle önemlidir.

E-postaların tam anlamıyla trilyonlarca yıllık gönderilir rağmen, küçük ampirik araştırma e-postalar etkilerin biçimlendirme etkinliğini e-posta nasıl var. Jenkins, 2006;; Ngwenyama ve Lee, 1997; Rudy, 1996; Stallings, 2009; Takkinen & Shahmehri, 1998 Bol araştırma konusu hatları ve mesajın içeriği (Bellotti, Ducheneaut Howard Smith & Grinter, 2005 kullanımı hakkında var; Zack, 1994), henüz küçük bir araştırma e-posta mesajlarının biçimlendirme giderir. Iş iletişim alanında birçok uzman etkili biçimlendirme tavsiye teklif var. Bu çalışmanın amacı, bu tavsiye uygulamak etkisini belirlemektir. denklik saraybosna üniversitesi Biz aynı mesajların bir-olmayan biçimlendirilmiş ve biçimlendirilmiş versiyonu inşa ve derecesi için biçimlendirme artan mesaj ikna ve hafıza hatırlama değerlendirmek için katılımcıların iki grup sordu.

Kağıt edebiyat ilişkin belge biçimlendirme, okunabilirliği ve belge örgütün inceleme ile devam ediyor. Bu yorum öğrencilerin araştırma verilerinin elde, cevap hangi çalışmada kullanılan belgeleri hazırlamak için kullanıldı. Araştırma verilerinin Tartışma kağıdı varmıştır.