Bergman’ın Otobiyografik Resmi

Orada bir sinematik yazarın sadece açıkça tanınabilir parmak izi (çoğu durumda, bir yönetmen vizyon) sanat filmi statüsüne popüler film yükseltebilir ki tutuldu. Bu teorik hareket, yeni teknolojik ortama göç Romantik dehası olarak sanatçının kavramının mümkün hale yüksek sanat dünyasına yönelik sinematik ortam iddia etti. Eşlik eden ly, bir sinematik Otobiyografi yazarı fikri mümkün oldu.Bazı durumlarda, auteur olarak yerlerini aldı ve çocukluk ve ergenlik vizyonları sunmak için kendi filmlerinin bir dizi ilerledi – Godard, Truffaut, Fellini, Bergman ve, örneğin – Böylece yönetim bir kadronun ortaya çıkması gördüm açıkça otobiyografik vizyonları olarak (ekstra-metinsel göstergeler aracılığıyla da olsa) işaretli.

Otobiyografik, belki – ama bu otobiyografi olabilir? Auteur kavramının karşıtları şüphesi ile kendine özgü elitizm kabul var. Bu şüphe, bir adam (hemen hemen her zaman bir adam) sanatsal imprimatur altında onlarca (veya yüzlerce) bireylerin çalışmalarını subsuming ve sinematik üretim kurumsal veya ulusal temellerini engellemeyecek uygunluğuna dair sorular kısmen körüklendi. Biz bir olasılık olarak sinematik otobiyografi kabul etmek ise, biz de bu itirazlara ile uzlaşmak gerektiğini açıkça görülmektedir.

Susanna Egan tarafından daha fazla Elizabeth Bruss zaten eklemlenmiş ve geliştirilen bir yapıcı tepki, kendilik yeni bir tür hayal etmek olabilir, otobiyografi türünü genişletmek istiyorum işbirlikçi öznellik (öznelerarasılık) sinematik kendini temsil içerecek. …