Belgrad üniversitesi

Uluslar arası Üniversiteler konseyi üyesi olan belgrad üniversitesi, Sırbistan’ın en bilindik şehirlerinden olan başkent Belgrad’tadır. 1808 yılında kurulmuş olan bu üniversite onlarca fakültesi ile hizmet veren çok kaliteli bir eğitim yuvasıdır, Avrupa Birliği üyesi ülkelerinin üniversiteleri ile Bologna kriterleri kapsamında denkliği vardır aynı zamanda da YÖK de tanımış ve Belgrad üniversitesine denklik vermiştir. Avrupa çapında verilen eğitimler doğal olarak en ünlü akademisyenler tarafından sunulan dersler neticesinde oluşmaktadır. Oradan mezun olarak ünlü mavi diplomalardan alan her genç rahatlıkla Avrupa’nın her yanında rahatlıkla iş bularak çalışma hayatına atılabilir. Peki nasıl ulaşılır bu Belgrad Üniversitesine derseniz çok kolay her türlü araç buraya gitmektedir. Uçak, tren veya otobüs veya özel aracınız ile kolayca Belgrad Üniversitesine gelebilirsiniz. Belgrad üniversitesi derdi olmayan üniversitelerden biridir.

Yurdumuzdaki bazı üniversiteler ile de anlaşması olan Belgrad Üniversitesi ayrıca Erasmus denilen öğretmen ve öğrenci değişim programı ile Avrupa ülkelerine öğrenci göndermektedir, kim bilir belki de siz çok istediğiniz bir ülkeye giderek bir süre yaşama şansı elde edebilirsiniz. Belgrad üniversitesi sorunu yaşamayacağınız bir Avrupa üniversitesidir, her çeşit araç ile rahatça gidip gelebilirsiniz, ailelerinizi de yanınıza getirtebilirsiniz. Sırbistan olsun, Belgrad olsun belki de Avrupa’nın yaşaması en kolay ülkesidirler, ekonomik olmaları sebebi ile bütçeleriniz her zamanki gibi zorlanmayacaktır. Türkiye’de yaşam şartları giderek kötüleşmekte ve alım gücü azalmaktadır, bu da her alan olduğu gibi eğitim alanına da yansımakta ve koşullar her geçen gün kötüleşmektedir. Ama Belgrad öyle değildir, pahalılık oranı Türkiye’ye nazaran çok düşüktür.

Gençler, gelin ayağınıza kadar gelen bu fırsatı iyi değerlendirin ve geleceğinize ışık tutarak kariyerinizi sağlam temellere oturtun. Aydınlık günler için üniversite eğitimi almanın ne kadar gerekli olduğunu siz daha iyi biliyorsunuz, her bakımdan kolaylıklar sunan Belgrad üniversitesi belki de tercihlerin en iyisi olacaktır. Belgrad üniversitesi koşulları sizleri düşündürmesin, kolaylıkla gidip gelebileceğiniz bir noktadadır bu üniversite. Açın interneti ve ulaşım bilgilerine bir göz atın, göreceksiniz…