Belgesel Filmler ve Videolar

Evrensel alkışlanan rehber bu revize baskısında, Rosenthal entelektüel ivme aynı kalır: “Benim için, belgesel çalışma bir daha için dünyayı değiştirmek isteyen bir bağlılık ima says it all.”.

Hatta önemli revizyonlar önce, Donald E. Staples, Kuzey Texas Üniversitesi, Rosenthal çalışmalarının dedi: “Bu kitap Galaksi Belgesel Sinemacılar Kılavuzu aranmalıdır ‘.belgesel sinemanın, ahlaki, etik, estetik ve iletişimsel sorunların bilgi ve deneyim alanında, stüdyo, düzenleme odası, tiyatro ve televizyon aracılığıyla incelenmiştir. Her yeni veya kurulan belgesel yapımcısı okumak gerekir. “

Ve Henry Breitrose, yazma Uluslararası Belgesel, şunları söyledi:. “tekniği konsantrasyonu bir amaç olarak kendisini tamamen çok zarif dövme boş kaplarda sonuçlandı Alan Rosenthal yeni kitabı bir düzeltici olarak geliyor …. kitap önemli bir katkı Film öğretim ve literatüre bir ders kitabı olarak ve belgesel yapımcıları için bir, insani zeki ve düşünceli tazeleme kursu gibi gayet yararlı olacaktır. “

Peabody Ödülü kazanan dahil olmak üzere yaptığı kredi fazla altmış filmler, bir uluslararası üne belgesel yapımcısı Ashes Out, Rosenthal belgesel yapımında yer alan gerçekleri ele alan ilk kitap yazmıştır. Aksine teori veya donanım ile ilgili daha Rosenthal dağıtımı yoluyla ilk konsept gün-gün sorunları ele almaktadır. Basitçe ve açıkça, Rosenthal, ister film veya videoyu doğrudan yazma ve yeni belgesel üretmek için nasıl açıklar. O yaklaşımı ve yapısı mülakat yoluyla, anlatım yazma ve düzenleme karmaşıklığının araştırma ve belgesel yazma, vurgular. Bu vurgu, onun kitabı benzersiz kılan.

Kitabın organizasyonu bir belgesel yapma sürecini takip eder. Bölüm 1 fikirler, araştırma ve senaryo yapısını tartışır; parça 2 ve üretim öncesi ve üretim üzerinde 3 gitmek; bölüm 4 düzenleme ve anlatım yazma araştırıyor; ve bölüm 5 sinema Verite ve belgesel drama, belgesel ayırt edici formları, tartışır. sonuç bölüm belgesel yapımında yer alan tüm süreci bir bakış açısı sunuyor.