Bari Üniversitesi

Bari Üniversitesi kökeni “Collegio della Compagnia del Gesù” Felsefe ve İnsan Bilimleri Üniversite mezunu başladı 1581 yılına dayanıyor.

18. yüzyılın başında yeni “illuministic ideoloji” fiziksel ve doğa bilimleri alanında ihtiyaçlarını ileri itti: Tıp, Hukuk, Chimestry ve Botanics bir sonucu, müfredat olarak Altamura aktive edildi. 1772 yılında Royal College of Mevzuatı ve Tarım çok üstün müfredata dahil, Bari Atamura dan Universiy etkileri de taşındı.

19. yüzyılın başında, New University Okulları (Licei) Puglia Bölgesi’nde G. Murat tarafından aktive edilmiştir.İtalya Milleti oluşturulması, diğer Okullar Napoli taşındı sonra bu Okulları bazıları 1861/2 yılında kapatıldı. Aynı zamanda, üniversite aktivitesini devam etmek için, bu Bari “Atheneum” inşa etme kararı alındı. İnşaat 28 Aralık 1889 tarihinde 14 Mart bina hazırdı 1868 tarihinde başladı.

Bari Üniversitesi Eczacılık eski Enstitü temelleri üzerinde, 9 Ekim 1924 yılında tesis ve Notaryship eski “Reale Liceo delle Puglie” nin ikame olarak İtalya’nın Birleştirilmesi hemen sonra aktive edildi.

Ocak 1925 yılında Tıp Fakültesi kurmak ve Ebeler için önceden varolan Okulu dahil, ve Eczacılık Okulu Fakültesi dönüştürüldü edildi.

Takiben, diğer fakülteler Hukuk Fakültesi, Ekonomi ve Ticaret Fakültesi de dahil olmak üzere tesis edilmiş ve Tarım (Ticaret İleri Araştırmalar Okulu kaynaklanan 1882 yılında kurulan). 1944 yılından bu yana, üniversite Edebiyat ve Felsefe, Matematik, Fizik ve Doğa Bilimleri, Engeneering, Eğitim Bilimleri, Veteriner ve Yabancı Diller Fakültelerinin kurumu ile genişletilmiştir.

Dört yıllık Planı 1986-1990 ile Foggia ve Taranto diğer üniversite merkezlerinin kurulması öngörülmüştür.Aslında, Hukuk, Ekonomi ve Ticaret ve Ziraat Fakültelerinin dalları Foggia tesis edildi. Özellikle, Yiyecek Hazırlama Bilimleri Bir Lisansüstü Ders arda Bilim ve Teknoloji Sindirim denilen Ziraat Foggia Fakültesi, Sillabi dahil edildi. Ayrıca, Taranto Deniz Çevresinin odaklanarak Çevre Bilimleri Bir Lisansüstü Ders Matematik, Fizik ve Bari Doğa Bilimleri Fakültesi ademi dalı olarak tesis edilmiştir.

Ayrıca ham, aynı dört yıllık Planı ile Mimarlık Fakültesi intituted ve daha sonra Kibar-cnico içine Engeneering Fakültesi ortaklaşa transfer.

Üniversite yönetmeliklerine (n.341 / 90, üç yıllık dönemde 1991/3, 31 Ocak 1992 Üniversite Geliştirme Programı sayesinde, şu Diploma istitute için yetki verildi, Bitki Islahı reformu altında – odak “için Kırpma Teknikleri Anaokulu-Yetiştirilen Meyve ve Sebze (Foggia dağıtılmış şube) Hayvan Yetiştiriciliği – odaklanmak” Su Ürünleri ve Kültür Balıkçılığı “, Hayvancılık – Kültür balıkçılığı, Balıkçılık ve Deniz İşleme odak” (Taranto dağıtılmış şube); Kültür Varlıklarının alanında uzman, Foggia (henüz faaliyete geçmemiştir) Gazetecilik (merkezi olmayan şube, Tur operatörü (henüz faaliyete geçmemiştir; Çevirmenler ve Tercümanlar (henüz faaliyete geçmemiştir), Hemşirelik Bilim (Foggia e Taranto) desantralize Şubesi; Ekonomi ve Yönetim Biyoloji,;. Turist Hizmetleri (Foggia dağıtılmış şube) Farmasötik Teknolojileri (Taranto dağıtılmış dal) tam teşekküllü Fakültesi içine Siyasal Bilimler Dersin dönüşüm öngörülen 1991/3 ek olarak, aynı üç-yıllık Programı ( Deniz Çevresinin odaklanarak Taranto henüz faaliyete geçmemiştir), ve Çevre Bilimleri Lisansüstü Ders zaten operasyonel – henüz operasyonel) yanı sıra İşletme Yüksek Lisans Dersin bir kurumu (Taranto şube dağıtılmış. Yukarıdaki 1991/3 Programma başka öğe Bari homolog Fakültesi kaynaklanan Foggia Yüzüncü bir Yüksek Lisans Dersin Ocak 1rst, 1993, ve Cerrahi başlayarak, kurum oldu.

Bari Üniversitesi uluslararası araştırma projesinde aktif partecipation övünebilir. Nitekim, birçok bilimsel işbirliği açısından Avrupa ve Amerikan hem de üniversiteler yanı sıra Çin Cumhuriyeti Halk bazı üniversiteler ile ortaya koymak kültürel işbirliği anlaşmaları vardır.

Bari Üniversitesi de Akdeniz Universitiy Topluluğu (cum), 1993 yılında kurulmuş ve tüm Akdeniz ülkelerinde yerinden 158 üniversite yakınsama bir özerk sivil toplum vücut olarak UNESCO tarafından kabul merkezidir.