Bağımsız Slasher Filmi

Gerçek hayat olayları onun masal ile çok örtüşen zaman onun bağımsız slasher filmi, Elm Sokağında (ABD, 1984) A Nightmare üretimi sırasında, yönetmen Wes Craven, onun script değişiklikler yapmak zorunda kaldı. Takip South Bay, Kaliforniya, ve ulusal kamuoyuna deneme bir okul öncesi öğretmenler tarafından çocuk tacizlerine suçlamaları içine bir polis soruşturması Craven komut taciz ve öldürmek için onun kazan odasına çocukları lures Fred Krueger adlı yerel bir kapıcı ilgili ile çok yakından geldi onlar. Robert Englund, filmde Krueger oynayan aktör, açıklandığı gibi, Craven film ve South Bay olaylar hem (82 Robb) “yetmişli bu denetimsiz flotsam üzerine çöken [] çocuk tacizcileri nesil Beni Amerikalı çocukların artık” yer . Filmi bu trajik olayları istismar olduğunu olası suçlamalar konusunda endişeli, Craven filmin serbest asla söz sonra sonraki değerlendirmeleri bir çocuk katili bir çocuk tacizcisi gelen ve bir sonucu olarak Krueger değişti ya da ekrandaki olaylar ve off arasında herhangi bir paralellik fark Ekran trajedi.

Ama bu bölüm canlı genel slasher filmi, 1970’lerin sonu ve 1980’lerin başında türün doruk sırasında yapılan özellikle filmlerin batık doğasında ipuçları tasvir olduğu sanat ve hayat arasındaki tek tesadüf. Cadılar Bayramı (ABD, 1978) ve Cuma 13. (ABD, 1980) gibi filmlerin ardından ardından, Craven kült klasik South Bay yargılama sırasında ulusal dikkatini çekti çocuk sarkıntılık, ebeveyn sorumluluğu ve sosyal adalet temaları üzerine dokundu ve Bu filmi öncekilerden de keşfedilmeyi vardı. Aslında, korkunç katiller (Michael Myers, Leatherface, Jason Voorhees ve Freddy Krueger) ve şiddet sadist eylemlerine türün tekrarlayan odak rağmen, slasher filmleri, tüm çocuk yetiştirme ve aile dinamikleri ve yıkıcı uygun doğası ile ilgili bir altta yatan bir söylem içeriyor Bu normatif boyutları değişikliklerin sonuçları. Bu yazıda, ben bu filmlerde bol annelerin olumsuz görüntülerde özellikle odaklanarak, çekirdek ailenin kültürel siyasete slasher türün ilişkisini araştırmak. Gördüğümüz gibi Nitekim, slasher tarz içinde orta-sınıf annelerin olumsuz görüntülerin sonsuz tekrarı, derin bir belirsizliğin tanıklık eğer dinamik aile içinde anne rolüne yönelik Amerikan kültüründe değil düpedüz düşmanlık.

Üstelik, bu kararsızlık ya da düşmanlık slasher filmi içinde tercih edilen sinema spectorial konum olarak mazoşist fanteziler yol verildi ve bu filmlerin başarısını açıklamaya yardımcı olmuştur.