Avustralya’nın ulusal edebiyatı

7 Kasım 1947 Mervyn Blake, şimdi en fazla iki yıl için romancı ve üzerinde, Avustralya’nın ulusal edebiyat adına bir sözcü, Melbourne onun Collin Street merkezinde Yazarlar Avustralya Derneği (ABY) ve iki aylık toplantısını ele. Vesilesiyle hayatta kalan tek hesaba göre, toplumun üyelerinin çoğu zaten `lettres belles yerel dünyasında gelmişti. Melbourne en seçkin edebi kimliklerin biri, Blake ASW başkanı oldu. Yüzün florid ama kasın sarkık değil onun orta ellili büyük bir adam, `olarak tanımlanan ‘, o diğer iyi geri bu omuz tuttu bir omuz ve Başarı sürme Refah` için, hatırı sayılır onuru ile yaptığı yıllar kazandı’.

`Roman ‘Yapısı: kendine özgü Anglo-Avustralya ses hafif tonlarda Blake onun konuşma yaptı. Sonuç cümlelerinde, o seyirci eller ‘bir geleneksel `kibar alkışlar ile cevap bunun üzerine Avustralya’da ciddi edebi çaba onayladı. Bunlar toplumun üyeleri için Blake ve tanıdık argümanlar hatları iyi prova edildi. Edebiyat demokrasi, onlar hemfikir gibiydi yazma milliyetçi geleneklerin verme ile ilgili yükümlülükleri vurgulayarak belirtti ve sürekli yineledi olması gerekmektedir.

Toplantı toplumun kiralık tesislerinde birkaç kapı aşağı Avustralya Otel için yapılan Melbourne sosyal sayfalar editörü şirket, Nancy Chesterfield, içinde, 17:00 Blake de dağıldı Kısa bir süre sonra. `Sana bu öğleden sonra ne dedi tam bir rapor vermek istiyorum ‘, o onun karakteristik` samimiyet gülümsedi arada büyüleyici yapılmış kaydetti ne dedi’. Onlar yürürken, o, `Tanıtım ‘hayat bir yazarın çok nefes neredeyse rutin ekledi.

onlar olur, çağdaş romancı benzer uzunluk ve Walter Scott ve Thackeray romanlarında, diyelim ki, kapsam ve anlatılanlar onun mallarını çıktı Sizce `: Gazeteci Avustralya edebiyat ve onun geleceği mevcut ayakta hakkında sorgulandı Modern yayıncıların ‘olarak kabul edilebilir. Blake belirleyici `Hayır cevap verdi ‘ve açıklamaya devam etti:` Günümüzde [yayıncılar] onların hissedarları eti kendi kilo verilmelidir için sansasyon slickly genelinde koydu talep’.