Avustralyalı film ve televizyon endüstrisi

7 Ekim 1991 Collingwood şampiyonu futbolcu erken saatlerinde Darren Millane sabit yarı-römork içine arabasını sürdü ve o 0,299 bir kan-alkol okuma vardı kendini öldürdü. Millane ölümü olağanüstü duygusal yankı uyandırdı. Tahminen 6.000 futbol kimlikleri ve Collingwood hayranları cenaze için geldi. Gazeteci Peter McFarline ölümünden göre `Harold Holt ‘1967 yılında boğuldu beri daha akut herhangi daha bu milletin bir parçası etkilemiştir. Millane sarhoşluk için mahkûmiyet, tıkayıcı polis ve saldırı ile yasa ile çeşitli fırçalar vardı rağmen, cenaze celebrant, Dally Messenger, fırtınalı, bitirim tür değil, suç tür `varlık gibi hataları reddetti. O tam bir hayat yaşamış ve bazen biraz üzerinde akıyordu. ” Bir gazetecinin `Carringbush Larrikin ‘geleneğini örnek teşkil olarak nitelendirdi. O `sempatik bitirim ‘ya da’ sevimli haydut ” hızlı şeritte ‘hayat yaşamış oldu. (1)

8 Ocak 1996 aktör John Hargreaves `AIDS ilişkili hastalığı ‘, St Vincent Hastanesi, Sydney öldü. Gazeteci John Mangan Avustralyalı film ve televizyon endüstrisi bir linchpin `olarak Otel Sorrento Don’un Partisi filmlerde rol aldı Hargreaves, tarif: o ekranın` bir savunmasız Ocker ‘oldu başlığa göre. Bazı ilk isteksizlik, onun cinselliği söz var gibiydi rağmen, onun cenaze töreninde bazı konuşmacılar, onun fikriyle selam bir noktaya geldi. Baba Vincent Pelle yüzden yapmış görünüyor, ama hitabesinde tam hayat yaşamış bir adam ‘olarak Hargreaves kutladı’, ve `nimet ile imzalanan barış içinde sevimli bitirim dinlenme Mayıs ‘değil. (2)

Millane ve Hargreaves hayatları ve ölümleri (ve, bir zanlı, kişilikleri) pek fazla farklı olabilirdi. Her iki erkekleri kapsayacak eğer `sevimli Larrikin ‘fikri ne kadar anlamlıdır?Nitelikleri veya `fayların ne tür ‘onlar sıfat,` bitirim ulaşmak insanların aklında var mı?’ Ve ne larrikins sevimsiz kabul edilmesi yapmak zorunda mı?