Avustralya’da Onların Dergiler

Bazen sinir bozucu – – tarihçiler için popüler kültür kaynağı, sorunlara rağmen, okudukları dergiler bireylerin katkıları kanıt verimli olduğunu. Birincisi, bu belirli dergi seyirci analiz etmek için bir yöntem sağlar. İkincisi, insanlar kendilerine sunuldu makale ve tavsiye nasıl tepki de dahil olmak üzere okuyucular ve dergiler arasındaki ilişkileri incelemek için en az bir başlangıç ​​noktası sunuyor. Ve üçüncüsü, editöre mektup, bilgi ve yarışma kayıtları için istekleri aksi birkaç belgesel kayıtlarını yarattı gündelik hayatın yönlerini keşfetmek için kendi mücadelede değerli kaynağını oluşturmaktadır.

Abonelik listeleri ve büyük ölçekli okuyucu anketleri yokluğunda, okuyucuların katkıları belli bir dönemde bir dergi seyirci belirlenmesi için yararlı, kısmi eğer, kaynak sunuyoruz. Onlar aynı zamanda uzatmak ve bu kitleye belirleyen diğer yöntemler, bir yayın içinde yer alan makaleler, editör ve reklam malzemesi odaklanmak özellikle bu içerik tabanlı analizler sarsar. Özellikle sözlü tarihin ötesinde dönemler için, böyle bir odak genellikle yayının muhtemel müşteri değerlendirirken en önemli aracı temsil eder. Ne yazık ki, bir derginin ideolojik pozisyon bazında okuyucu belirlenmesi, kapalı konular ve reklamı öğeler, kusurlu. İngiliz kadın dergileri, Ros Ballaster ark yaptıkları çalışmada. metin ‘tarafından “inşa” okuyucuya tarihsel okuyucu çöken `karşı dikkatli. (4)

Böyle Avustralyalı Kadın Weekly Everylady en Journal, Kadının Bütçe olarak ve 1933 savaş arası Avustralya’da Yayınlar kadın olarak izleyici inşa. amaçlanan okuyucu cinsiyete doğa dergilerin başlıkları ve genel içerik hem de açıktır. Ayrıca, bu yayınlar bazen hedef kitle hakkında özel bilgiler sağladı. Avustralyalı Kadın Haftalık tüm kadınların ‘ilgi ve hayranlık olması `amaçlayan ve` bir hazine-mağaza olacağını ilk sayısında ilan hangi her kadının, stay-at-home, gad-yaklaşık, entelektüel, ya da sadece güzel -Ortalama, her şey için dönecek diye ‘istiyor. …