Avrupada üniversite eğitimi

Mevcut amaçlar için Burke’ün dramatism yeterliliği karşı Murray’in iddianamede geçerliliği önerilen yeniden formüle potansiyel yarar değerlendirilmesi görevi daha az önemli olduğunu unutmayın. Diğer bir deyişle, birçok teorik sorular devam tartışmaya açık kalır: Birincisi, olup olmadığını, aslında, ve dramatistic pentad Burke’ün “insanın tanımı” etik eksikliği ?; İkinci, bu iddia eksiklikler Burke’ün çalışma boyunca etik geniş bir sapma yansıtıcı ya da sadece etik ile daha yeterli ilgilenen diğer Burkean kavramlar için hesap başarısız olsun ?; ve üçüncü olarak da Burke dramatistic yönelim ve logological metodoloji için Levinas’ın metafizik yönünü ve fenomenolojik yöntem karşılaştırmak için temelde haksız olup olmadığını? Ancak acil pratik soru, bu kalan teorik kaygılar rağmen, Levinas ve Burke bir sentezinden ortaya çıkan kritik çerçeve retorik eleştirmeni için yararlı araçlar sunabilir olup olmadığıdır.(2)

Bu pragmatik amaçla, bu makale Levinas etik felsefesinin kısa bir inceleme ve Levinas’ın etik ve Burke’ün dramatism bir sentez retorik analizi için bir alternatif, Diğer-Burkean çerçeve öneriyor nasıl bir tartışma başlar. Bir ilave eleştirel yöntemin geliştirilmesi ile ilgilidir şekilde yaparken, geçerlilik ve Murray (1998) eleştirinin gerekliliği, ele almaktadır. Daha sonra, diğer-Burkean çerçevenin kritik merceğinden bilinen bir metin Nazi söylem, kısa bir sözbilimsel analiz açıklamak ve bu yöntemi açıklamak için sağlanmıştır. Son olarak, Diğer-Burkean çerçevenin potansiyel değeri daha az tanıdık ve daha çekişmeli metne uygulayarak gösterilmiştir, Senatör Edward Kennedy’nin “Chappiquiddick” konuşma (1992). Bu kritik egzersizler etik Levinas’ın felsefesi ve Burke’ün kritik aygıtın bir sentez retorik analizi için mevcut kaynakları desteklemek ve retorik metinleri zengin bir anlayışa katkıda düşündürmektedir.

Elbette, Burke’ün retorik kuramı ve eleştirel yöntemler yaygın iletişim çalışmaları alanında bilim adamları tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Sonuç olarak, herhangi bir dikkat düzeltmeler teklif veya eserinin uzantıları garanti görünüyor. …