Amerikan Üniversitesi Kadın ve Siyaset Enstitüsü

Eğer bir aile seyirci tahmin olabilir, böylece televizyon izlerken geleneksel, insanların evlerinde bulunan bir etkinlik olmuştur. Ancak, Amerikan ağlar için programlama içerik erkek izleyiciler karşılamak için şekillendirilir ve erkekler hakimdir. Yani, en azından, raporun bulguları olan Kilitli: Kablo News Cinsiyet ve Etnik Çeşitlilik eksikliğiMedya Matters tarafından (2007) prime time ABD ağları tarafından yayınlanan haber gösterileri misafirler baktı Amerika. Daha fazla Raporda, bu gösterileri misafirler ağırlıklı erkek olduğunu söyledi. Bir çalışmada, bir yıl sonra orijinal bulgularını teyit gerçekleştirdi.

Amerikan Üniversitesi Kadın ve Siyaset Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma da ekranda kadın underrepresentation trendi resimli etmiştir. Bu kadın kanun yapıcılar Bazı akademik araştırmacılar ağ bookers zihin-set sonucu suçladı 2010 yılında tüm temsilcileri ve senatörler tarafından Pazar gösterisi maçta 13,5 oranında sorumlu olduğunu gösterdi. Ama üretici konukların seçimi Kongresi ve gösteriler gerçekçi bir resim sunan erkeklerin hakimiyetini yansıtan savunuyorlar. Yapımcılar da congresswomen ulaşmak ve kitap zor olduğunu savundu.

Bazı araştırmacılar, özellikle feministler, onlar yetersiz televizyon programlarında sunulması kadınların sadece yeterince temsil olmadığı bulundu, ancak var. Andrea L. basın (b. 1955) adlı kitabında savunduğu gibi Televizyon İzleme Kadın (1991), kadınlar genellikle beceriksizce tasvir. Kitap televizyon gösterimleri, çocuk bakımı için ödeme veya bir gergin aile bütçesini mücadele gibi kadınların karşılaştığı iş ve aile baskıları, göstermek için başarısız göstermek çalışmalara ifade eder. Televizyon az orta sınıf itibariyle tüm tek annelere göstermeye eğilimi, ve tüm ailelerin neredeyse yarısı en az üst-orta sınıf altındadır. Bu Amerika Birleşik Devletleri’nde kadın başlı hanelerin çoğunluğu yoksul olduğu gerçeğini çelişmektedir.

Basın ABD televizyon programları-öncesi-feminist feminist ve post-feminist. Kadın sunum üç aşamadan ayıran Erken prefeminist televizyon, 1950’lerde, öncelikle çocuklarının ev kadınları, kocalarına eşleri, anne olarak kadın tasvir. Nadiren olgun ya da bağımsız bireyler olarak gösterilen erken televizyon kadın. 1960’ların sonu ve 1970’lerin başında başlayan feminist televizyon sahne, evlerinin dışında hayatlarında ve meslek çeşitli ekranda kadınları sundu. 1970’lerin ve 1980’lerin başında, televizyon, güçlü kadınların birçok görüntülerini sundu. post-feminist dönem ailesinin bir ev kaleci ve üyesi olarak kadının geleneksel imajı bir dönüş bir eğilim gösterir.