Amerikan tarihi

KIRK Septembers önce, mavi cips aşağı iken, yaş yakınsama güçleri bir Siyah kadın ve dokuz Siyah çocuklarda erimiş. Nine isimleri – Thelma Mothershed Wair, Elizabeth Ann Eckford. Gloria Bay Kalrsmark Jefferson A. Thomas, Melba Patillo Beals, Ernest Yeşil, Carlotta Duvarlar Lanier, Minnijean Brown Trickey ve Terrey D. Roberts – cesaret onur rulo kısa listede sonsuza kazınmış olmalıdır. Ama çile ve zafer anlamak için, bir tarih yapmak ve geçmişini değiştirmek için bireylerin güç bizim tarihinin en iyi örneklerinden birini sağlanan tarihi bir ekibin 10. üyesi bazı anlayışa sahip olmalıdır.

Little Rock 10 10. üyesi 1957, NAACP Arkansas Konferansı başkanı oldu Daisy Bates oldu. Federal ve eyalet makamları arasında karmaşık bir mücadelenin içine gecede mancınık, o erdirmek beceri ve sanat ile onu yetersiz güçlerini konuşlandırdı. Onu zaman herhangi bir kadın verilmiştir gibi Amerikan tarihinin büyük anayasa krizlerinden biri sırasında, o kadar güç wielded.

Little Rock, hemen hemen herkes Daisy Bates bunu iradeli, çünkü Merkez Yüksek entegre olduğu 1957 yılında söyledi (*) O yardım vardı.; o itiraf için ilk olacak. NAACP Ulusal ofis kavgaya en iyi yasal ve idari yetenek attı, ve Daisy Bates gerçek kahramanlar çocukların ve ebeveynlerinin olduğunu ısrar ediyor. Bütün bu bir itiraf zaman Ama yine de bir zamanlama ince duygusu ve zihinleri ve erkeklerin ve çocukların kalpleri çözünürlüğü veren bir deha ile sert, büyüleyici kadın Herkül etkisi hesaba sahip.

Çocuklar Ulusal Muhafız savunmasını test etmek zaman o karar verdi. Katılımcıların bazıları zayıflamış zaman, o sopa onları ikna etti. Bu tarihin bir girdap içinde yakalandı küçük bir grup ortaya kaçınılmaz kişilik problemleri ve sürtüşmeler ministering tarafından NAACP’in yasal mücadeleye kişisel ve sosyal boyut ekledi kim o oldu. Ve hatta onun kişisel düşmanları Beyaz toplumun en Dokuz teslim etmek için (“gönüllü çekilme”) ve ahlaki kanca onları almak bekledi o bir yıl süren tutma eylemi yapılan yol için onu övün.