Amerikan Kadın İstihbarat Derneği

“! Owoman, kadın senin üzerine ararım; için exertions üzerine neredeyse tamamen biz edilmiş veya değil daha yükselen nesil herhangi bir şey daha olacaktır olmadığına bağlıdır Owoman, kadın senin örnek güçlü, büyük etkiniz.!.” – Maria W . Stewart

(1832) “Bir Adres Boston Afric-Amerikan Kadın İstihbarat Derneği Önce Teslim”

Burada-on dokuzuncu yüzyıl Afrikalı-Amerikalı ötürü kadın konuşmaları tek koleksiyonda bu cesur kadınların yüzyılın sosyal hastalıkların ele ücretli kelimelerin savaş. Şimdi birkaç alimler onların güçlü argümanlar geliştirmek için kabul retorik stratejiler dikkate kadar bu erken “ırk kadınlar”, toplumsal değişimi etkileyen oynadığı benzersiz rollere bazı dağınık referanslar varken.

Bu kronolojik antolojisi olarak, Shirley Wilson Logan bir Amerika doğumlu kadın tarafından kadın ve erkek bir kitleye teslim ilk olduğuna inanılıyor 1832 yılında Franklin Salonu’nda Maria W. Stewart konuşması ile başlayan, bu kadınların kamusal adreslerini vurgulamaktadır. Konuşmasında, o Kuzey serbest siyah durumuna odaklanırken. Sojourner Truth siyah kadın hakları için değil, aynı zamanda tüm ezilen ondokuzuncu yüzyıl kadınların hakları için değil, sadece Akron, Ohio, Kadın Hakları Sözleşmesi 1851 yılında konuştu. Frances Ellen Watkins Harper siyah erkekler için genel oy ve oy hakkı arasındaki çatışma ile mücadele etti. Anna Julia Cooper Hıristiyanlığın ile başta mücadele Güney siyah kadını destekleyecek onların başarısızlık için başlattığı kadınlığın yükselme geleneğini devam etme başarısızlık siyah piskoposluğa din adamlarının onu benzersiz seyirci azarladı. Ida B. Wells’in söylemi hedeflenen mafya şiddet Güney siyah erkekler yönetti.