Ambrose Bierce Karanlık Delight

Ben Bierce’e kadar yoğun savaş deneyimli ve çok iyi bu konuda yazdığı bir Amerikan yazar farkında değilim, ve San Francisco bu eksantrik sahtekar olmadan California edebiyat hayal etmek imkansızdır. Acı Bierce, bazen adıyla, karanlık bir zevktir.

O dürüst acı geldi. , 1842 yılında Ohio’da doğdu (isimler “A” ile başlayan tüm kimin arasında) on çocuğundan en küçüğü, onun kardeşleri üç altı yaşındayken zaman ölmek gördüm. Babası, bir çiftçi ve küçük işadamı, kitap okuyucu ve Bierce daha sonra eğitim için aile kitaplığı yatırıldı. On beş yaşındayken Indiana bir kölelik karşıtı gazete için bir yazıcının şeytan olarak çalışan, kendi yolunu yapmaya başladı. İç Savaş patlak verdiğinde, çeşitli garip işler izledi askeri okulda kısa bir ölçü, bir sona geldi. O, tüm çatışma yoluyla sürekli ve belirgin bir cesaret ile ateş altında iken yaralı yoldaşlar tasarrufu birkaç kez hizmet, Birlik tarafında savaşın ilk haftasında askere. O hızla bir subay olmak için saflarını çıktı.

Savaş Bierce yapılan, ama aynı zamanda neredeyse onu dağınık. Kennesaw Mountain, Georgia, 1864 yılında, onun sol kulağının arkasına yerleşti kurşunla tapınakta vuruldu. Onun yara iyileşme sırasında evli olan bir nişan kesti. Başka ona teslim etmişti şey; Savaş onu alaycı yapmıştı.

Birçok hesaplara göre, Bierce kadınlarla sıcak ve çapkın olabilir, ama onun bir evlilik ayrılık sona erdi ve iki oğlu onu ilk ölen. Gün Bierce, en büyüğü eski nişanlısını ve onun nişanlı öldürdükten sonra, 1889 yılında bir intihar öldü. Leigh 1901 yılında ölümüne içti ne olursa olsun iç hayata uygun olmayan hale Bierce o gerçekten sivil incelikler adapte asla sanki, onun askerlik kişiliğine bağlı gibi görünüyor oldu. Ancak o da ikiyüzlülük nefret ve idealizm Üiat savaşa yol açtı. Onun yazma kendilerinden daha az güçlü olanlar kurban için çok istekli mağrur subay dolu. …