Akademi Ödülü

Bu sinema tarihinin bundan sonra etrafında kendini düzenlemek zorunda olduğu bizim algıları çok değişir boyunca her seferinde bir süre içinde film geliyor. . .Brokeback Dağı böyle bir film. Hatta Yeni Eşcinsel Sineması fenomenin bir on yıl ile eğitimli izleyiciler için … kapsam ve yeni bir dönemin sinyali şekilde derin tenor bir kayma var.

Annie Proulx kısa hikaye “Brokeback Dağı” Ang Lee’nin filmi uyarlaması yaygın bir cesur ve cesur bir film olarak övüldü. Sözde Amerikan heteroseksüel erkeklik timsali olarak kovboy ikonik görüntü üzerinde alır ve şarkıcı / söz yazarı Ned Sublette sözleriyle, gerçeği ortaya “kovboy, sık sık birbirlerine gizlice düşkün.” 1 Yorum incelemesinin ardından yönlendirilen ya da “eşcinsel kovboy filmi” (Stein, Clarke 29 A. Thompson, D’Angelo) ve Lee’nin ilk “eşcinsel Batılı” olarak filmin (;, Clark, “We0stern” A. Thompson Clark, “Yeni Vistas”) için Bir “bükme genre” (A. Thompson) “çığır” olarak övgü (Clark, “Western” A. Thompson,) Western “queered” bir film (Zengin 8).Brokeback Dağı 2006 yılında üç Akademi Ödülü kazandı (En İyi Özgün Score, En İyi Uyarlama Ekran Oyna ve En İyi Yönetmen), eleştirmenler ekranda eşcinselliğin temsili bir radikal atılım işareti olarak bu resmi onama gördüm ve onun cesaret için Hollywood’u övgüyle İlk time.2 Ingrid Sischy için bir ana film iki erkek arasındaki insancıl sevgi, eski yazı işleri müdürü Röportaj, insanileştirmek Amerika’nın hazır bir işareti “olarak erkek-erkek sevgi temsil bu iddia değişikliği yorumlanır ve “(88) eşcinsellik karşı tutumunu civilize.

Eşcinsellik yönelik sosyal tutum böyle sismik vardiya iddiaları büyük ölçüde abartılmıştır. Şimdi ana ve queer yayınlarda tartışmalar, bloglar, ve on-line sohbet odaları tarih kendileri olduğunu, Lee’nin filmin tarihi öneme ilişkin iddialarını yeniden yeterli kritik mesafe var. Özellikle, bu deneme olarak Brokeback Mountain tanımlarını incelemek bir “tür-avı” (Johnson 988) tuhaf Batı ve sözde sadece Amerikan filmlerinde eşcinselliğin tarihinin radikal bir kopuşu teşkil değil ilk eşcinsel aşk hikayesi, aynı zamanda Amerikan toplumunda eşcinsellik karşı bir kinder, nazik tutum başlattı. Bir Amerikan sinemasında eşcinsellik temsil tarihinin bağlamında Lee’nin filmi gördüğü Aslında, bu iddiaların hiçbiri kadar yapacak.