ABD Prime Time Televizyon Kadınların Gösterilmesi

Sadece kadınların varlığını izlemek İçerik analizi araştırmacılar kadınların tasvir edildiği şekilde ilgili analiz değer yargıları kaldırmak. Araştırmacı prime time TV kadınların varlığının trendi sağlar incelenmesi önemli bir soruyu cevaplamak için – TV ve toplumdaki değişimlere kadın varlığı arasındaki olası ilişki. TV’de kadın varlığının güvenilir bir eğilim yeterince ilgili içerik analizi, her yıl için kullanılabilir olduğunda yapılabilir. Kadınlarla ilgili Toplumsal değişimler işyerinde kadınların kabul tarafından gauged olabilir, yıl toplam ABD işgücünün kadınların payı değişikliklere rakamlar ABD Çalışma Bakanlığı temin edebilirsiniz. Kadınlarla ilgili Amerikan değerlerinin Önemli göstergeler Genel Sosyal Anketi (GSS) dahil sorulara Amerikalıların cevaplar yansıtılmaktadır. Bu çalışmanın iki amacı vardır:

   1) Başbakan tasvir nasıl kadınlar hakkında mevcut bilgilere eklemek için
   Amerika Birleşik Devletleri'nde yayın TV programları; ve

   2) kadın trendi arasındaki olası ilişkiyi araştırmak için
   prime time TV varlığı ve eğilim Amerikalılar 'ilerici
   ev dışında önemli bireyler olarak kadınların kabul.

Hisse giderek aşındırıyor rağmen, önde gelen televizyon ağları tipik bir haftada ABD’de televizyon izleyicileri yaklaşık% 60 yakalamak için devam ediyor. Bu gerçeği göz önüne alındığında, ve işin bu bizim çalışma sonuçlarını karşılaştırmak amacıyla, biz yayın ağları yerine kablo kanalları daha bizim dikkatimizi.

Geçmiş

Yıllar boyunca, birçok çalışma, yayın TV’de kadınların canlandırdığı bildirdi. Seggar ve (1973) Wheeler, tüm etnik kökenden genelinde kadınların anda ABD nüfusunun orantılı olarak tasvir olmadığı saptandı. 1971 televizyon sezonunda çekilen bir örnek kullanarak, araştırmacılar kadın karakterler analiz toplam karakter 18.3% oluşan bulundu. Seggar ve Wheeler (1973) bulguları genel nüfus istatistiklerine ile karşılaştırıldığında, profesyonel rolleri kadınların temsil (% 19.4) üzerinde olduğunu bildirdi Downing (1974) tarafından da dile getirilmişti. …