50 Amerika Değişti kim

Daha bir basketbol oyuncusu daha, Michael Jordan spor aşan ve ırksal ve sınıfsal konuştu ulusal halk kahramanı haline geldi. Bir oyuncu olarak, o basketbol daha önce hiç hayal bir şekilde çalınabilir ki dünyaya göstermek için onun yerçekimine meydan okuyan yeteneği kullanılır. arka arkaya üç şampiyonluğu Chicago Bulls liderliğindeki üç kez MVP, bize heyecan bizi heyecanlandırıyor ve bize iyi hissettirmek için yeteneği ile bir iyi niyet elçisi olduğunu kanıtlamıştır.

ROSA PARKLAR

Bazen denilen o 1 Aralık, 1955 tarihinde bir otobüse Beyaz adam ona koltuğunu vermeyi reddetti “Özgürlük Hareketi Anne,” Rosa Parks Montgomery Otobüs Boykotu için sahne Onun protesto 381-günlük otobüs boykotu tetikledi ulusal öne Martin Luther King Jr. mancınık ve Montgomery otobüsler ayrılığı sona yol açtı. Montgomery Otobüs Eylemi Özgürlük Hareketi açılış hareket oldu.

ANN M. FUDGE

O Philip Morris Şirketleri Kraft Foods bölümü içinde Maxwell House Coffee başkanı konumunu 1.4 milyar $ iş üstlendi zaman Ann Fudge Siyah kadın şirket yöneticileri için yeni bir dönem açtı.

New York Times “diye Amerikan sektöründe ilk 20 kadın arasında hiç kuşkusuz bu.” Dedi Harvard MBA ayrıca Kraft Foods başkan yardımcısı olduğunu.

REV. Jesse L. JACKSON

Martin Luther King Jr eski bir yardımcısı ve Çalışma PUSH kurucusu, Rev Jesse L. Jackson ABD başkanlığı için büyük kampanyalar monte ilk Afrikalı-Amerikalı oldu. Iki büyük kampanyalar, 1983-1984 ve 1987-1988 yılında, o siyasetin rengini değiştirdi ve ülkedeki en yüksek ofis için çalıştırmak için Afrikalı-Amerikalıların hakkını kurdu.Cumhurbaşkanlığı için ikinci teklif ise, Gökkuşağı Koalisyonu başkanı 13 devlet Primaries ve 1200’den fazla delege ele geçirdi. PUSH başkanı olarak, o büyük şirketler ve iş çıkarları ekonomik boykotlar öncülük, yeni seviyelere ekonomik protesto taşıdı.

MUHAMMED ALİ

Siyahlar ve Beyazlar bilincini yükseltmek yardımcı bir aktivist-şampiyonu Muhammed Ali yüzük, bir minber yaptı ve o adaletsizliği kınamak için ağır şampiyon olarak alınan beğeni kullanılır. …