Kriz Yönetimi

Önleme ve hazırlık bir krize yol açabilir bilinen tüm riskleri azaltmak isteyen dahil; Bu bir kurumun risk yönetimi programının bir parçasıdır. Önleme seçimi ve kriz yönetim ekibinin eğitimi ile birlikte bir risk yönetim planı oluşturulmasını içerir. Egzersizler kriz yönetim ekibi ve kriz yönetim planı test etmek için yapılmalıdır. Organizasyonlar bu dört adım yerine zaman bir kriz ile başa çıkmak için daha hazır:

1. Her yıl en az bir kez kriz yönetim planı güncelleyin.

2. Kriz yönetimi için özel bir ekip atayın.

3. Pratik egzersizleri yılda en az bir kez planı ve ekibi test etmek.

4. kriz mesajları hazır önceden hazırlanan var.

kriz müdahale yönetimi yapar ve kriz vurur sonra ne diyor. Halkla ilişkiler doğru mesajı geliştirmeye yardımcı kriz tepki çok kritik bir rol oynamaktadır. İlk tepki için kurallar, çabuk doğru ve tutarlı olması için vardır. Oldukça basit görünüyor “hızlı olun”; Kriz oluştuktan sonra ilk bir saat içinde bir yanıt sağlamak. Ancak, bu kısa bir süre içinde hazır mesaj var takımda çok baskı yerleştirir. “Doğru olun” ekibi doğru ve çelişkiler olmadan bilgi kamuoyuna sunmak gerektiği anlamına gelir. Bir kriz olduğunda, insanlar meydana tam olarak ne bilmek istiyorum, ve bilgilerin doğru değilse o insanlara ve Ortam şirketi saldırmak için bir fırsat verir. Hızlı ve doğru tepki organizasyon durumun kontrolünü kazanmıştır düşündürmektedir.

Bir sesle konuşan mutlaka tek bir kişi konuşuyor anlamına gelmez. Bu bir kişi sürekli organizasyon için konuşmak için beklemek fiziksel olarak imkansızdır. Kriz ekibi verilen tüm bilgilerin tutarlı olmasını sağlamak için bilgiyi paylaşması gerekir. Bir kriz sırasında odak bilgilere ve medyayı nasıl başa olmalıdır.

Sonrası kriz aşamasında, şirket veya organizasyon normale dönüyor. Kriz artık odak noktasıdır ama yine de dikkat gerektirir. Kriz sırasında, yöneticiler genellikle kamu ek bilgi veriyorum; Şimdi bu sözü üzerine teslim zamanı. Bu aşamada, örgüt kurtarma işlemi güncellemeleri ve taahhüt herhangi düzeltici eylemler serbest olmalıdır. takip bilgilerin miktarı vaat yapılmış ne bağlıdır.

Başarılı bir kriz yönetim ekibi ile, bir şirket ya da kuruluş hasar az miktarda bir kriz çıkmak ve kısa sürede kendi ayakları üzerinde geri almak için umut olabilir.