University of York

York Üniversitesi sadece 230 öğrenci ile 1963 yılında açıldı. Bu araştırma-yoğun bir kurum üniversitelerin elit Russell Grubu’nun bir parçası olan ve şimdi 15.000 öğrenci üzerinde yetiştirmektedir. Önemli mezunlar BBC Greg Dyke eski Müdürü Genel bulunur; Yazarlar Jung Chang ve Helen Dunmore; komedyen Harry Enfield, on milletvekili.

Eberhard Karls Universität Tübingen

Kepler ve Hegel bu kurumda, Almanya’nın en eski üniversitelerinden biri mezunları arasındadır.Bu Kont Eberhard tarafından 1477 yılında kurulan ve Duke Karl Eugen tarafından 1769 yılında bugünkü adı verildi. Bu 14 fakülte 23.000 öğrenci ve yaklaşık 2.450 akademik personeli etrafında barındırmaktadır.

Montreal Üniversitesi

Montreal Fransızca konuşan Üniversite Quebec’te yüksek öğrenim ve araştırma merkezi büyük ve Kanada’da ikinci büyük. Üniversitenin 16 fakülte ve iki bağlı okullar (YÖK Montréal ve Ecole Polytechnique) birlikte 2500’den fazla profesör ve araştırmacı ve 64.000 öğrenciye getirmek. Tüm akademik düzeyde 650’den fazla programları sunan, bu yıl ödül yaklaşık 3.000 yüksek lisans ve doktora diplomaları.

University of St Andrews

1413 yılından kalma İskoçya en eski ve İngilizce konuşan dünyanın üçüncü en eski, üniversitede Rektörler, John Stuart Mill ve John Cleese dahil ettik. Akademik elbise yaygın olarak 8600-artı öğrencilerin çoğu ve yaklaşık 800 kişilik fakülte tarafından giyilir. James Wilson, Benjamin Franklin ve John Witherspoon – St. Andrews Bağımsızlık imzalayan üç Bildirgesi bunu katılıyor ya da derece alma ile, güçlü Amerikan bağlantıları vardır.

Yeni Güney Galler Üniversitesi

UNSW Avustralya (New South Wales Üniversitesi) on dakika uzaklıkta Sidney, Avustralya Coogee beach kıyılarından yer almaktadır. Gerçek sanayi bağları güçlü bir önem ve “bu dünyada bir fark yaratmak için kararlı” olduğunu söyledi. UNSW gibi Sekiz Grubu en son (bir Avustralya’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden yoğun koalisyon) Universitas 21 uluslararası ağ ve APRU (Pasifik Üniversiteleri Birliği) gibi küresel ağlar ile dernekler için bilinir.

Kaliforniya, Santa Cruz Üniversitesi

1965 yılında, Santa Cruz ilk öğrencileri şimdi Doğu Alan atletizm alanı ne yerinde karavanlar yaşadı. Bugün yaklaşık 16.800 öğrenci Monterey Körfezi manzaralı sekoya ormanlar ve çayırlar arasında sokuldu sekiz konut üniversite toplulukları dört yıllık kamu kurum 2,001 dönümlük kampüs işgal.

Londra Queen Mary Üniversitesi

1915 yılında bir kurucu kolej olarak Londra Üniversitesi’ne katılmadan, Queen Mary Doğu End Halk Sarayı hareketinin 19. yüzyıl kökleri vardır. Ama Barts ve Londra Tıp okullar ile birleştikten sonra, kombine kurum artık 12. yüzyıl kökeni geri bakabilirsiniz. Bazı 16.000 öğrenci ve 3.000 bir araştırma ve öğretim kadrosuna sahiptir.

Cenevre Üniversitesi

Cenevre’nin sekiz fakülte biri – Protestan teolojisi – 1873 yılında 1559 yılında, John Calvin tarafından bir seminer olarak üniversitenin vakıf ile bağlantı korur, kurum laiklik dönüştürülür ve sonraki yüzyılda Jean Piaget, George Steiner gibi intellects çekti Chaim Weizmann ve Kofi Annan’ın.

Zürich Üniversitesi

1833 Modern Zürich tarihleri, Avrupa’da ilk üniversite değil, bir hükümdarın veya Kilise tarafından kurulan. 140 özel enstitülerde Bazı 2.000 akademisyen, tam etrafında 24.000 öğrenci için kurslar aralığını yanı sıra antropoloji zooloji geniş bir alanda uluslararası bir araştırma üne korumak sağlamak.