Adalet Meslek Yüksekokulu Türkçe Lisans Tamamlama Programı

Adalet Meslek Yüksekokulu Türkçe Lisans Tamamlama Programı

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Makedonya Avrupa Üniversitesi yaptığımız anlaşmalar sonucunda Adalet Meslek Yüksekokulu Mezunları’na Lisans Tamamlama Programını Başlatıyoruz…

Türkiye’de 2 yıllık Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunları için geliştirilen bu programda Makedonya Avrupa Üniversitesi tarafından fark dersler belirlenip, 2 yıllık alınan eğitimin 4 yıllık Hukuk lisans eğitimine tamamlanması amaçlanır.

Programı başarı ile bitiren öğrenciler, Hukuk bölümünden mezun olacaklardır.

Eğitim dili Türkçe’dir, bu nedenle öğrenciler herhangi bir hazırlık eğitimi olmaksızın 3. sınıftan eğitime başlayacaklardır.

Lisans tamamlama programı sadece Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı vasıtasıyla kayıt olan öğrenciler için geçerli olacaktır.

KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER; Lisans tamamlama programına kayıt olmak isteyen öğrenciler, kayıt için gereken belgelere ek olarak aşağıdaki belgeleri de ilave etmeleri gerekmektedir.

  1. Mezun olunan meslek yüksek okulundan alınacak olan ders notlarını gösteren transkript belgesi ( apostil mühürlü )
  2. Mezun olunan meslek yüksek okulundan alınan diplomanın orjinalı ( noter tasdikli ve apostil mühürlü )

Ayrıntılı bilgi için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Eğitim Uzmanları ile irtibata geçiniz

 

 

Makedonya Eğitim Fiyatları


Makedonya Eğitim fiyatları cazip fiyatları ile öğrencilerin dikk¬¬atini çekmektedir. Yılına göre ve bölümüne göre fiyatları değişmektedir. Makedonya’nın hayat şartları göz önüne alındığında Türkiye’den ve Avrupa ülkelerinden düşük bir seviyedir. Bu nedenle oraya gidecek öğrencilerin zorlanmadan yaşamaları söz konusudur. Makedonya Eğitim fiyatları velilerin bütçelerini sarsmayacak ölçüde düzenlenmiştir. Ödemeler Euro cinsinden yapılmaktadır. Makedonya Eğitim fiyatları uygunluğu, üniversitenin kullandığı son modern ve üstün teknoloji, alanlarında kendilerini ispatlamış profesör eğitmenleriyle kalitesini her geçen gün artırmaya devam etmektedir. Makedonya Eğitim fiyatları öğrencilerin ekonomik durumları göz önünde bulundurulup velilere fazla yük olmamaları konusunda Makedonya Eğitim tarafından titizlikle hazırlanmıştır. Makedonya Eğitim fiyatlarının uygunluğu ile beraber tercih yapılası üniversiteler durumuna getirmiştir. Türkiyeden Makedonya Eğitimne giden öğrenciler burada okuyan farklı ülkelerden gelen öğrenciler nedeniyle farklı kültürleri tanıyıp farklı dilleri öğrenmektedirler. Bu da hem iş hayatında hem de normal yaşamda insanlara gerekli katkıyı sağlamaktadır. Makedonya Eğitim eğitim ücretleri 1000-4000 Euro arasında değişmektedir. Makedonya Eğitim ücretleri , öğrencinin okuyacağı bölüme ve bölümü okuyacağı dile göre değişmektedir. Çoğu zaman şehirden şehire de farklılık göstermektedir. Makedonya Eğitim ücretleri sağlık bölümleri’nde ( Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ) diğer bölümlere göre daha pahalıdır. Makedonya Eğitim ücretleri, üniversiteden üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir. Makedonya Eğitim ücretleri diğer Avrupa ülkelerindeki üniversite fiyatlarından daha düşüktür. Makedonya Eğitim için lise veya dengi okul mezunu olmak yeterlidir.

Makedonya Eğitim Bölümleri

Makedonya Eğitim bölümleri ve hukuk fakültesi son zamanlarda gençlerin tercih ettikleri bölümler arasındadır. Makedonya Eğitim bölümleri ve hukuk fakültesi Türkiye’den YGS’ye girmeden başvuru yapılabilecek bir bölümdür. Yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin Makedonya Eğitim bölümleri ve hukuk fakültesi hakkında ön araştırma yapmaları tercihleri konusunda kendilerine bir takım bilgiler verecektir. Makedonya Eğitim bölümleri ve hukuk fakültesinin yanı sıra üniversite bünyesinde birçok faaliyet gösteren bölüm mevcuttur. Tıp, Eczacılık, Ekonomi, mühendislik ve öğretmenlik gibi pek çok bölümü sınava dahi girmeden okuyabilirsiniz. Makedonya Eğitim bölümleri ve hukuk fakültesi ücretleri konusunda da öğrencilerin ve velilerinin ekonomilerini sarsmayacak ölçüdedir. Makedonya Eğitim bölümleri ve hukuk fakültesi son zamanlarda gençler tarafından çok tercih edilen bir bölüm olmuştur bunun yanı sıra Makedonya Eğitim bölümleri arasında kriminoloji ve dedektiflik gibi Türkiye’de olmayan bir bölümü de okuma şansını yakalayacaklardır. Uzman bilgili kadrosu, farklı kültürlerin buluşma noktası olan Makedonya Eğitim bölümleri geleceğinizi hazırladığı gibi farklı kültürlerden insanları da tanıma adına faydalı olacaktır.Makedonya Eğitim bölümleri İngilizce, Makedonca, Türkç ve Arnavutça’dır.

Makedonya Eğitim Taban Puanları

Makedonya Eğitim taban puanları konusunda her öğrencinin hayalindeki durumu uygulamıştır yani Makedonya Eğitim taban puanları yoktur. Yani ÖSS gibi YGS ve YDS gibi sıkıntı ve strese girmeden kayıt yaptırabileceğiniz bir üniversitedir. Hayalini kurduğunuz bir bölümü okumak Türkiye’de her geçen gün zorlaşmaktadır. Sınava giren öğrenci sayısının artması ile bölümlere yerleşmek de bir o kadar zorlaşmaktadır. Makedonya Eğitim taban puanları olmaması nedeniyle sadece lise diplomanız ile başvuru yapmanız o bölümü okumanız için yeterlidir. Nitelikli eğitimci kadrosu, uzman profesörleri sayesinde gençlerin önünde bir deniz feneri gibi yol göstermektedir. Makedonya Eğitim taban puanları, belirli puan istemeksizin sınava dahi girmenize gerek bırakmamaktadır. Bu özelliği ile Türkiye’den öğrencilerin olumlu tepkilerini çekmiştir. Hemen her bölümün olduğu Makedonya Eğitimine kayıt yaptırmak gerçekten çok basit. Uygun ödeme imkânları ve bölüm ücretlerini de göz önünde bulunduracak olursak Makedonya Eğitim öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Makedonya Eğitim taban puanları olmaması, sınavsız bir şekilde okumak mümkündür. Makedonya Eğitim Taban Puanları yoktur. makedonyada Eğitim için lise diploması sahibi olmak yeterlidir. Makedonya Eğitim için LGS-LYS şartı aranmamaktadır, taban puanları gerekmemektedir.

 

 

Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Saraybosna üniversitesi ücretleri konusunda Avrupa üniversiteleri ve Türkiye üniversiteleri karşılaştırılmalıdır. Sadece ücretler direkt olarak temel alınmamalı genel olarak da yorumlanmalıdır. Saraybosna üniversitesi ücretleri üniversitelerin bölümleri, üniversitelerin olduğu ülkeler ve ülkelerdeki şehirlerin ekonomik ve sosyal yaşam durumu, ülkenin para birimi gibi faktörlerden etkilenebilmektedir. Saraybosna üniversitesi ücretleri genel anlamda standart ayardadır. Okunulan bölümler, bölümlerde kullanılan teknoloji ve bölümün dersine giren eğitmenlerin kalitesi de Saraybosna üniversitesi ücretlerini etkileyecek durumlardır. Saraybosna üniversitesi ücretleri Euro olarak alınmaktadır. Kendi ülkenizi bırakıp tanımadığınız bir coğrafya, bilmediğiniz ve daha önce yaşamadığınız bir kültüre geçmek hemen verilecek bir karar değildir Tabiki tercihler sırasında bunları göz önüne alıp iyive aaliz etmek gerekir. Yapılacak bu analizler sonucunda Saraybosna üniversitesi ücretleri konusunu da göz önüne alıp deyip değmeyeceği konusunda bir fikire varabiliriz. Tercihimiz kendi vatanımızda okumak mı yoksa farklı kültür ve farklı coğrafya olan Saraybosna üniversitesi mi? Bu kararı kendimiz ve ailemiz ile birlikte aldıktan sonra Saraybosna üniversitesi ücretleri aşaması biraz daha kolay çözülecekmiş gibi görünüyor.

Saraybosna Üniversitesi Denklik

Saraybosna üniversitesi denklik konusunda Vatanımızda okumama kararını verdikten sonra Saraybosna üniversitesi ücretleri konusunu da hallettikten sonra ya da halletmeden önce verilecek bir kadar da Saraybosna üniversitesi denklik konusudur. Saraybosna üniversitesi denklik konusunda Türkiye ile uyumludur. Türkiye’de sınavı kazanacağını düşünmeyip ya da parası olan kişilerin başvuru yollarından birisi de Saraybosna üniversitesidir. Saraybosna üniversitesi YÖK tarafından tanındığı için tercih edilme konusunda üst sıralarda bulunmaktadır.Saraybosna üniversitesi Saraybosna üniversitesi denklik konusunu Avrupa ülkelerinde aşılmış olması nedeniyle üniversite mevcudu elli beş bin kişiye ulaşmıştır. Çok sayıda profesör, doçent öğrencilere daha nasıl iyi hizmet verebiliriz diye düşünmektedirler. Denklik aldıktan sonra Türkiye’de okuyan öğrenci ile Saraybosna üniversitesinde okuyan bir öğrenci arasında fark kalmaz. Denklik onayından sonra aldıkları diploma ile de memurluk sınavına girip memur olup iş hayatına atılabilirler. Sadece fark yurt dışında farklı bir kültürde farklı coğrafyada ve farklı dilde bir üniversitenin okumuş olmak tek farktır.

Bosna Hersek Üniversitesi

1995 yılından itibaren federal bir yapı çerçevesinde tek bir devlet olmayı hedefleyen Bosna Hersek üç farklı etnik köken yaşadığı için her kökenin yaşadığı bölgede eğitim farklıdır.

Bosna Hersek Üniversitesi eğitim kalitesi bakımdan son derece önemlidir. Hırvatların çok olduğu bölgede Hırvatistan’da ki eğitimin aynısı uygulanmaktadır.

Bosna Sırp Devleti’n de ise Sırbistan – Karadağ müfredatı, Müslüman Boşnakların çoğunlukta olduğu yerlerde ise Bosna Hersek eğitim müfredatı uygulanmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi son yıllarda Türkiye’de olup da yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Bosna Hersek üniversitesi ayrım olan değil sadece eğitim odaklı bir kurumdur. Bosna Hersek Üniversitesi hakkında detaylı bilgiyi Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan alabilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesi Fiyatları

Bosna Hersek üniversitesi fiyatları her üniversitede aynı olmamakla birlikte çok yüksek rakamlar değildir. Ama diş hekimliği, eczacılık gibi bölümlerin harç bedelleri diğer bölümlere göre daha yüksektir.

Bosna Hersek Üniversitesi Fiyatları Avrupa genelinden çok daha ucuzdur. Devlet üniversitesinin bazı bölümleri  haricinde okul için herhangi bir puan zorunluluğu olmaması sebebiyle çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Puan zorunluluğunun olmaması sebebiyle çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. 1.500 Euro ile 5000 Euro arasında harç bedelleri değişmektedir.

Bosna Hersek Üniversitesi Fiyatları okunacak bölüme göre değişiklik göstermektedir.

Bosna Hersek Üniversitesi Fiyatları İngiltere ve ABD gibi ülkelere göre çok daha uygundur. Alınan eğitim ve hayat koşullarını göz önüne alacak olursak fiyatları oldukça makul ölçüdedir.

Bosna Hersek Üniversitesi Taban Puanları

Bosna Hersek Üniversitesi için Türkiye’den Herhangi bir YGS veya LYS Taban Puanları şartı bulunmamaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi Taban Puanları bazı bölümler dışında yoktur.

Bosna Hersek Üniversitesi Taban Puanları’nın çoğunlukta olmamasından dolayı Türkiye’de veya kendi ülkesinde okumak isteyip de yeterli puanı alamamış öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır.

Türkiye’de ki üniversitelere yerleşmek için çok yüksek puanları gerek görülmektedir. Bu nedenle yurtdışına çıkan öğrenci sayısı her yıl artmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi Taban Puanlarının özel üniversitelerde olmaması sebebiyle ve kardeş ülke olması nedeniyle çok sayıda öğrencinin tercihleri arasındadır.

Bosna Hersek Üniversitesi Puanları

Bosna Hersek  Özel Üniversitelerinde puan uygulaması yoktur. Çoğu devlet üniversitelerinin bölümlerinde de hazırlık eğitiminden sonra lise diplomasıyla kayıt olunabilir.

Kısacası Bosna’da bulunan özel üniversitelerin puan zorunluluğu olmayışı, lise diploması ile kayıt olma avantajı ve öğrencinin istediği bölümü okuması çok caziptir.

Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri Giriş Puanları olmamasından dolayı çok sayıda öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Puan şartının olmaması Bosna Hersek Üniversitesini oldukça popüler kılmıştır. Kim hangi bölümü isterse o bölüme yerleşmekte ve o bölümün mezunu olmaktadır.

Türkiye’de uzun süre dershanelere para döküp daha sonra kazanamadık, olmadı, kısmet değilmiş, elimden geleni yaptım ama puanlar çok yükseldi diye düşünmek, dert etmek zorunda kalmadan istediğiniz bölüme kayıt yaptırıp diplomasını alma şansınız vardır.

Bosna Hersek Üniversitesi Puan Sıkıntısı olmaması sebebiyle ve kardeş ülke olmasından dolayı birçok öğrenci için harika bir fırsat olarak yurtdışında eğitim olanağı haline gelmiştir.